Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
У Китаї відкрили новий штам вірусу свинячого грипу

У Китаї відкрили новий штам вірусу свинячого грипу

Дослідники вважають, що він має пандемічний потенціал

Цей матеріал також доступний російською
У Китаї відкрили новий штам вірусу свинячого грипу
фото pixabay.com

Китайські вчені виявили новий тип свинячого грипу, який здатен викликати пандемію. Про це з посиланням на дослідження, опубліковане в американському науковому журналі Proceedings Національної академії наук, передає SCMP.

Новий штам отримав назву G4, генетично він походить від штаму H1N1, який викликав пандемію у 2009 році. За словами авторі дослідження, він має «всі основні ознаки високого ступеня адаптації до зараження людей».

З 2011 по 2018 роки дослідники взяли 30 000 носових мазків у свиней на бійнях у 10 провінціях КНР та у ветлікарнях, що дозволило їм виділити 179 вірусів свинячого грипу. Більшість із них належало до нового типу, який домінував з 2016 року.

Потім дослідники провели низку досліджень, зокрема, на тхорах, тому що вони відчувають симптоми, схожі з людськими, – лихоманку, кашель, чхання.

Вчені виявили, що G4 є високо інфекційним, він розмножується в клітинах людини та викликає більш серйозні симптоми у тхорів, ніж інші типи. Дослідження також показали, що будь-який імунітет, отриманий людьми від сезонного грипу, не забезпечує захист від G4.

Дослідники дійшли висновку, що вірус передається від тварин до людей, але наразі немає доказів того, що він передається від однієї людини до іншої.

Автори дослідження закликали вжити термінових заходів для працівників, які працюють зі свинями.

«Ця робота є корисним нагадуванням про те, що ми перебуваємо в постійному ризику появи нових зоонозних патогенів і що тварини, яких вирощують на фермах, з яким люди мають тісніший контакт, ніж з дикими, можуть бути джерелом важливих пандемічних вірусів», – наголосив Джеймс Вуд, завкафедрою ветеринарної медицини Кембриджського університету.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті