Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Ситуація в українській енергетиці близька до катастрофічної через борги – Бутусов

Ситуація в українській енергетиці близька до катастрофічної через борги – Бутусов

«Енергоатом» позбавлений можливості оплатити закупівлі ядерного палива у Westinghouse

Ситуація в українській енергетиці близька до катастрофічної через борги – Бутусов
Южно-Українська АЕС

Державний «Енергоатом» починаючи з жовтня 2019 року припинив систематичну оплату за поставки ядерного палива американо-шведської компанії Westinghouse і російської «ТВЭЛ». Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов.

«Ситуація в українській енергетиці близька до катастрофічної – «Енергоатом» не може оплатити закупівлі ядерного палива у «Вестінгауз», збитки НАЕК за травень – 1,5 мільярда гривень», – зазначається на його сторінці у мережі Facebook.

Згідно з повідомленням, у травні чистий збиток «Енергоатому» склав понад 1,5 млрд грн: загальна заборгованість перевищила 6 млрд грн.

«Гроші платити перестали – за рахунок «Енергоатому» фінансуються існуючі корупційні схеми в обленерго, на так званому енергоринку. За рахунок енергетики власники найбільших металургійних підприємств збільшують свої прибутки, «Енергоатом» дотує цілі галузі і конкретні підприємства за свій рахунок – і все це при повному потуранні держави», – підкреслюється у повідомлені.

Авторитетний автор повідомлення вважає, що ніяких системних рішень прем'єр-міністр Денис Шмигаль, якому підпорядкована енергетична галузь, і президент Зеленський, якому підпорядкована комісія з регулювання електроенергії та комунальних платежів, не приймають.

«Повний хаос. Ахметов, Коломойський, Пінчук, інші олігархи вільно лобіюють свої інтереси в енергетиці, але головною загрозою в умовах цього повного хаосу і розвалу як і раніше є Росія», – зазначається у повідомлені.

За даними Бутусова, на засіданні експертної групи РНБО глава «Енергоатому» Петро Котин заявив, що компанія готова повністю забезпечити всі поставки електроенергії фізичним особам за чинним тарифом, якщо йому дозволять укладати двосторонні договори з комерційними підприємствами, щоб позбутися від неплатежів.

«Енергоринок в Україні помер, його фактично немає. Подальше відсутність рішень ставить Україну перед загрозою розриву контрактів з «Вестінгауз» та поверненню російської монополії у постачаннях ядерного палива», – резюмується у повідомлені.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр звернувся до нардепів щодо необхідності розгляду законопроєктів про антикризові заходи в енергетичній галузі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті