Ситуація в українській енергетиці близька до катастрофічної через борги – Бутусов
«Енергоатом» позбавлений можливості оплатити закупівлі ядерного палива у Westinghouse

Державний «Енергоатом» починаючи з жовтня 2019 року припинив систематичну оплату за поставки ядерного палива американо-шведської компанії Westinghouse і російської «ТВЭЛ». Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов.
«Ситуація в українській енергетиці близька до катастрофічної – «Енергоатом» не може оплатити закупівлі ядерного палива у «Вестінгауз», збитки НАЕК за травень – 1,5 мільярда гривень», – зазначається на його сторінці у мережі Facebook.
Згідно з повідомленням, у травні чистий збиток «Енергоатому» склав понад 1,5 млрд грн: загальна заборгованість перевищила 6 млрд грн.
«Гроші платити перестали – за рахунок «Енергоатому» фінансуються існуючі корупційні схеми в обленерго, на так званому енергоринку. За рахунок енергетики власники найбільших металургійних підприємств збільшують свої прибутки, «Енергоатом» дотує цілі галузі і конкретні підприємства за свій рахунок – і все це при повному потуранні держави», – підкреслюється у повідомлені.
Авторитетний автор повідомлення вважає, що ніяких системних рішень прем'єр-міністр Денис Шмигаль, якому підпорядкована енергетична галузь, і президент Зеленський, якому підпорядкована комісія з регулювання електроенергії та комунальних платежів, не приймають.
«Повний хаос. Ахметов, Коломойський, Пінчук, інші олігархи вільно лобіюють свої інтереси в енергетиці, але головною загрозою в умовах цього повного хаосу і розвалу як і раніше є Росія», – зазначається у повідомлені.
За даними Бутусова, на засіданні експертної групи РНБО глава «Енергоатому» Петро Котин заявив, що компанія готова повністю забезпечити всі поставки електроенергії фізичним особам за чинним тарифом, якщо йому дозволять укладати двосторонні договори з комерційними підприємствами, щоб позбутися від неплатежів.
«Енергоринок в Україні помер, його фактично немає. Подальше відсутність рішень ставить Україну перед загрозою розриву контрактів з «Вестінгауз» та поверненню російської монополії у постачаннях ядерного палива», – резюмується у повідомлені.
Як повідомлялося, прем'єр-міністр звернувся до нардепів щодо необхідності розгляду законопроєктів про антикризові заходи в енергетичній галузі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].