Захворіло у світі
12,128,406
Померло у світі
551,384
Вилікувалось у світі
6,650,507
Захворіло в Україні
51,224
Померло в Україні
1,327
Вилікувалось в Україні
23,784
«Газпром» сплатив Польщі $1,5 млрд переплати за газ по рішенню Стокгольмського арбітражу

«Газпром» сплатив Польщі $1,5 млрд переплати за газ по рішенню Стокгольмського арбітражу

Між тим російська компанія продовжує в судовому порядку оскаржувати рішення трибуналу

«Газпром» сплатив Польщі $1,5 млрд переплати за газ по рішенню Стокгольмського арбітражу
фото pixabay.com

Російський «Газпром» повернув польському імпортеру PGNiG переплату за газ згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу. Як повідомляє «Інтерфакс», мова йде про $1,5 млрд.

«Сьогодні ТОВ «Газпром експорт» перерахувало польської компанії PGNiG грошові кошти, що належать до повернення в зв'язку з рішенням арбітражного трибуналу щодо перегляду ціни з 2014 року за контрактом купівлі-продажу газу в Республіку Польща» – повідомили в компанії.

Між тим в «Газпромі» додали, що компанія продовжує «оскарження в установленому порядку цього рішення арбітражного трибуналу».

Нагадаємо: PGNiG ініціювала арбітражний розгляд проти «Газпрому» і «Газпром експорт» в 2015 році з вимогою про перегляд ціни на природний газ, що поставляється до Польщі за контрактом від 25 вересня 1996 року. Він передбачав поставку близько 10 млрд куб. м газу в рік, мінімальна річна контрактна кількість – 8,7 млрд куб. м в рік. Договір діє до 2022 року. «Газпром» відбив у своїй звітності за 2019 рік резерви на виплату цієї суми.

Наприкінці березня PGNiG повідомила, що арбітраж у Стокгольмі виніс рішення, згідно з яким російський газовий концерн зобов'язаний виплатити їй близько $1,5 млрд в спорі про ціну на газ, а також змінити формулу ціни з урахуванням котирувань на ринку природного газу.

Сторони домовилися про 1 липня як крайнюю дату для виплати «Газпромом» $1,5 млрд, повідомила PGNiG.

На початку червня «Газпром» безуспішно намагався оскаржити в Апеляційному суді Стокгольма рішення Стокгольмського арбітражу про умови ціноутворення на газ, що поставляється до Польщі по газопроводу «Ямал-Європа».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті