Захворіло у світі
11,495,412
Померло у світі
535,185
Вилікувалось у світі
6,217,763
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
«Газпром» оскаржив рішення арбітражу по спору з PGNiG

«Газпром» оскаржив рішення арбітражу по спору з PGNiG

Раніше суд вирішив, що польська PGNiG має отримати компенсацію в розмірі $1,5 млрд від «Газпрому»

«Газпром» оскаржив рішення арбітражу по спору з PGNiG
фото www.flickr.com/photos/erikinmoscow/871496170/

«Газпром» у вівторок, 2 червня, оскаржив в Апеляційному суді Стокгольма рішення Стокгольмського арбітражу про умови ціноутворення на газ, що поставляється до Польщі по газопроводу «Ямал-Європа». Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Як відомо, 30 березня Стокгольмський арбітраж прийняв рішення скорегувати формулу ціни за контрактом на поставку газу в Польщу по газопроводу «Ямал-Європа». Рішення суду є обов'язковим до виконання, хоча може бути оскаржене протягом 60 днів.

Суд прийняв рішення переглянути цінову формулу на поставку газу по газопроводу «Ямал-Європа» ретроактивно з листопада 2014 року. За оцінкою PGNiG, тепер вона повинна отримати компенсацію переплати від «Газпрому» з листопада 2014 року по лютий 2020 року в розмірі $1,5 млрд.

«Газпром» поки не виплатив присуджену польській стороні компенсацію переплати в $1,5 млрд, однак відбив ці виплати в своїй звітності.

Нагадаємо: PGNiG ініціювала арбітражний розгляд проти ПАТ «Газпром» і «Газпром експорт» в 2015 році з вимогою про перегляд ціни на природний газ, що поставляється до Польщі за контрактом від 25 вересня 1996 року. Він передбачав поставку близько 10 млрд куб. м газу в рік, мінімальна річна контрактна кількість – 8,7 млрд куб. м в рік. Договір діє до 2022 року.

Як повідомлялось, раніше глава енергокомпанії PGNiG Єжи Квечиньський заявив, що російський  «Газпром» знизить ціну на газ для Польщі після рішення Арбітражного суду в Стокгольмі.

«Із задоволенням інформую, що «Газпром» декларував застосування нових цінових умов, встановлених у вердикті Арбітражного суду в Стокгольмі», – зазначив він.

До цього повідомлялося, що Польща готова заарештувати активи «Газпрому» в проекті «Північний потік-2» на виконання рішення суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті