США викуплять майже весь ремдесівір, який Gilead виготовить в наступні 3 місяці

США викуплять майже весь ремдесівір, який Gilead виготовить в наступні 3 місяці

Європейських експертів турбують обсяги закупівель ліків у США

США викуплять майже весь ремдесівір, який Gilead виготовить в наступні 3 місяці
фото NEXU

Біофармацевтична компанія Gilead продасть владі США 500 000 курсів препарату ремдесівір для лікування коронавірусу. Про це повідомило американське міністерство охорони здоров'я, пише Forbes.

Кількість ліків, які придбає влада для лікарень США, на 100% покриває прогнозований обсяг виробництва препарату в липні і на 90% в серпні і вересні. За підрахунками відомства, один курс лікування обійдеться максимум в $3200. Міністерство підкреслило, що препарат будуть доставляти відразу в лікарні відповідно до рішень влади штатів про виділення коштів.

The Guardian пише, що європейських експертів турбують обсяги закупівель ліків у США.

«Вони отримали доступ до більшої частини ліків, тому для Європи нічого немає», – сказав виданню старший запрошений науковий співробітник університету Ліверпуля Ендрю Хілл.

«Президент Трамп уклав чудову операцію, щоб забезпечити американцям доступ до перших дозволених ліків для лікування COVID-19», – цитує видання главу МОЗ США Алекса Азара.

Спочатку ремдесівір створювався для лікування вірусу Ебола. У травні американська влада офіційно дозволила використовувати його для лікування пацієнтів з тяжкою формою коронавірусу.

Bloomberg писав, що, за деякими оцінками, для ремдесівіра була б справедливою ціна приблизно в $4500 за курс лікування. Товариство з захисту прав споживачів Public Citizen заявило, що препарат повинен коштувати $1 за кожен день лікування, але О'Дей в інтерв'ю Bloomberg назвав це «нереалістичною ціною».

Між тим сама компанія-розробник Gilead, розробник ремдесівіру, буде продавати його владі розвинених країн за ціною в $390 за пляшечку. П'ятиденний курс лікування обійдеться в $2340. Компанія стверджує, що препарат скорочує час відновлення від коронавірусу на чотири дні, що економить лікарням до $12 000 на пацієнта.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті