Захворіло у світі
93,158,547
Померло у світі
1,995,273
Вилікувалось у світі
51,421,906
Захворіло в Україні
1,146,963
Померло в Україні
20,542
Вилікувалось в Україні
847,391
Кліматологи: Південний полюс нагрівається втричі швидше, ніж решта світу

Кліматологи: Південний полюс нагрівається втричі швидше, ніж решта світу

Антарктика нагрівається зі швидкістю 0,6⁰С за десять років, тоді як вся інша планета - в три рази повільніше

Кліматологи: Південний полюс нагрівається втричі швидше, ніж решта світу
фото DR

Кліматологи досі вважали, що Антарктика не схильна до температурних змін, але дослідження міжнародної групи вчених показало, що з початку XXI століття вона стала місцем, яке найшвидше на планеті нагрівається, пише HighTech Plus з посиланням на Phys.org.

Довгі роки вчені думали, що Південний полюс залишається незмінно холодним незважаючи на те, що на інших континентах ставало все тепліше. Дослідники з Нової Зеландії, Великобританії і США проаналізували дані погодних станцій за 60 років і використали комп'ютерне моделювання для того, щоб показати, що це не так, і з'ясувати причину зростання температури.

Вчені виявили, що зростання температури в західній частині Тихого океану, яке відбувалося протягом десятків років, знизило атмосферний тиск над морем Уеддела в Південному океані. Це, в свою чергу, посилило потоки теплого повітря прямо над Південним полюсом – і нагріло його з 1989 року більше ніж на 1,83 ⁰С.

На думку дослідників, природне потепління було, швидше за все, посилено емісією парникових газів і свідчить про вплив викидів вуглецю на стан Південного полюса.

«Передбачалося, що ця частина Антарктики не схильна або ізольована від потепління. Ми виявили, що більше це не так», – сказав Кайл Клем, керівник наукової групи.

Дані показали, що Південний полюс нагрівається зі швидкістю 0,6 ⁰С за десять років, тоді як вся інша планета – в три рази повільніше (0,2 ⁰С /10 років).

Автори пояснюють це явище інтердекадною тихоокеанською осциляцією (Interdecadal Pacific Oscillation, IPO), яка призвела до виникнення сильного потоку теплого вітру над Південним полюсом.

Нагадаємо, в жовтні 2019 року від Антарктиди відколовся льодовик вагою 315 млрд тонн – це найбільший айсберг, який відколовся від шельфового льодовика Еймері за останні 50 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті