Захворіло у світі
19,266,406
Померло у світі
718,530
Вилікувалось у світі
11,671,253
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
НБУ на першому своп-аукціоні задовільнив лише 1,4% попиту

НБУ на першому своп-аукціоні задовільнив лише 1,4% попиту

Задоволені лише 2 з 14 поданих заявок

НБУ на першому своп-аукціоні задовільнив лише 1,4% попиту
Фото: Єлизавета Сергієнко/Прес-центр НБУ

Національний банк України (НБУ) на першому своп-аукціоні у четвер задовільнив лише 1,4% попиту банків. Про це повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ).

Згідно з повідомленням, загалом було подано 14 заявок, обсяг яких склав 1,38 млрд грн, проте Нацбанк задовільнив лише дві заявки на 20 млн грн.

Як повідомляється на сторінці НБУ у мережі Facebook, у першому своп-аукціоні взяли участь чотири банки: середньозважена фіксована процентна ставка, запропонована цими банками в обмін на плаваючу ставку, яка визначається залежно від значень індексу UONIA, становила 6,5%.

«На першому аукціоні банки придивлялись до нового інструменту та намагались визначити під час торгів цінові орієнтири, які б влаштовували і їх, і Нацбанк. Тому обсяг укладених угод був досить незначний. Втім, задані цінові параметри будуть виступати певним орієнтиром для банків під час наступних аукціонів. Ми очікуємо зростання попиту на цей інструмент, адже він дає змогу банкам знижувати власні процентні ризики під час кредитування», – зазначається у повідомленні.

За даними НБУ, не всі банки встигли укласти генеральні договори з Нацбанком та завершити процедури внутрішнього погодження для участі у першому аукціоні тому можна очікувати збільшення кількості учасників наступного аукціону, який має відбутись вже у серпні.

Як повідомлялося, НБУ збільшив чисту купівлю валюти на міжбанку у червні-2020 до червня-2019 в 3,6 рази.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті