Захворіло у світі
20,294,901
Померло у світі
741,420
Вилікувалось у світі
12,591,454
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Індія терміново закупає російські винищувачі на тлі загострення відносин з Китаєм

Індія терміново закупає російські винищувачі на тлі загострення відносин з Китаєм

Вартість контракту з РФ оцінюється в майже $1 млрд

Індія терміново закупає російські винищувачі на тлі загострення відносин з Китаєм
фото www.flickr.com/photos/130655349@N05/41080066192/

Міністерство оборони Індії схвалило закупівлю в Росії 21 винищувачі МіГ-29, а також модернізацію 59 своїх МіГів. Як повідомляє ВВС, це відбувається на тлі загострення обстановки на кордоні з Китаєм.

Вартість контракту з Росією, якщо він буде виконаний, складе приблизно $990 млн.

Індія традиційно вважалася одним з головних партнерів Росії в галузі торгівлі зброєю. Одним з головних видів озброєнь, які поставляються в цю країну, була авіація. Однак за останні роки на індійський ринок вийшли інші постачальники, а позиції Кремля ослабли.

Проте основу винищувальної авіації ВПС Індії до сих пір складають радянські і російські літаки – Су-30МКІ, МіГ-29, його модернізована версія МіГ-29UPG і старий радянський МіГ-21.

Крім покупки російських винищувачів індійська влада збираються закупити ще 12 важких винищувачів Су-30МКІ у індійської компанії Hindustan Aeronautics Limited, яка виробляє їх за російською ліцензією. Вартість цього контракту  складає $1,4 млрд.

Нагадаємо: у червні Китай та Індія заявили про провокації на кордоні, які призвели до смертельної сутички військових цих країн. Вперше за 45 років загинуло 20 військових. Пострілів ніхто не чув, оскільки військові застосовували бити, бамбукові палиці з цвяхами.

Представник МЗС Індії Анураг Срівастава заявив, що сутичка виникла через «спробу китайської сторони односторонньо змінити статус-кво» на кордоні. Китай натомість звинуватив індійських військових у переході кордону.

Як повідомлялось, протистояння торкнулось і технологічної сфери. Індія заборонила 59 мобільних додатків з Китаю, включно із популярною відео платформою TikTok, яка належить ByteDance Ltd. Індійська влада вдалась до такого кроку через на ризики для суверенітету, безпеки і громадського порядку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті