Індія заблокувала TikTok, WeChat та ще понад 50 китайських додатків

Індія заблокувала TikTok, WeChat та ще понад 50 китайських додатків

Рішення було прийнято після погіршення відносин між Індією та Китаєм

Індія заблокувала TikTok, WeChat та ще понад 50 китайських додатків
фото pixabay.com

Індія заборонила 59 мобільних додатків з Китаю, включно із популярною відео платформою TikTok, яка належить ByteDance Ltd. Як повідомляє Bloomberg, індійська влада вдалась до такого кроку через на ризики для суверенітету, безпеки і громадського порядку.

Заборону було прийнято на тлі погіршення відносин між двома країнами після зіткнення між китайським і індійськими військами на спірному кордоні між країнами в Гімалаях, в результаті яких загинуло 20 індійських солдатів.

За списку заблокованих додатків потрапили також UC Web технологічного гіганта Alibaba, Baidu Map і Baidu Translate від Baidu Inc, а також Weence і Clash of Kings від Tencent.

Несанкціонована передача і зберігання даних про індійських користувачів на іноземних серверах, а також обробка цієї інформації організаціями, «ворожими національній безпеці і оборони Індії», викликає занепокоєння і вимагає негайних дій, заявило Міністерство електроніки та інформаційних технологій Делі.

Цей крок є ще однією спробою Індії знизити свою залежність від китайських товарів. У зв'язку із загостренням напруженості у відносинах між країнами в останні місяці індійські митні органи почали блокувати деякі поставки китайської продукції у великі індійські порти і аеропорти.

Поки що не ясно, яким чином реалізовуватиметься заборона, оскільки багато з цих додаткв уже встановлені на пристрої користувачів. Видання повідомляє, що уряду може знадобитися заблокувати сервери додатків, щоб вони не завантажувалися новими користувачами.

Індія, з її пів мільярдами користувачів інтернету, є новим «полем битви» для міжнародних технологічних компаній. Сотні мільйонів користувачів вперше отримують доступ до інтернету через китайські смартфони, і їх вбудовані додатки є їх дверима в онлайн-світ.

Для ByteDance, для якого Індія є основним ринком з більш ніж 200 млн користувачів TikTok, удар є особливо відчутним.

Нагадаємо: TikTok заробив найбільше грошей серед усіх мобільних додатків світу.

Як повідомлялось, 20 травня вартість ByteDance перевищила $100 млрд. За словами співрозмовників Bloomberg, останнім часом пройшло кілька угод з продажу часток в ByteDance. В рамках деяких з цих угод ByteDance був оцінений в $140 млрд, засвідчило одне з джерел.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло