Захворіло у світі
177,842,616
Померло у світі
3,849,768
Вилікувалось у світі
162,350,700
Захворіло в Україні
2,227,225
Померло в Україні
51,902
Вилікувалось в Україні
2,145,660
Слов'янська ТЕС звинувачує «Донецькоблгаз» у шантажі та дестабілізації ситуації в регіоні

Слов'янська ТЕС звинувачує «Донецькоблгаз» у шантажі та дестабілізації ситуації в регіоні

Уже п’яту добу на теплоелектростанції відключено газ

Слов'янська ТЕС звинувачує «Донецькоблгаз» у шантажі та дестабілізації ситуації в регіоні

ПАТ «Донецькоблгаз» відкрито шантажує головну структурну одиницю ПАТ «Донбасенерго» – Слов'янську ТЕС. Про це повідомляється на сайті «Донбасенерго»

Згідно з повідомленням, з 1 липня на теплоелектростанції відключено газопостачання. Газ необхідний для спалювання вітчизняного вугілля газової групи (т. з. марки «Г»). У разі відсутності природного газу Слов'янська ТЕС буде працювати лише на імпортному антрациті.

Причину відключення ПАТ «Донецькоблгаз» мотивувало тим, що потрібен терміновий запланований ремонт засувки Ду 600 мм на підвідному газопроводі від ГРС до Слов'янської ТЕС. За словами представників Слов'янської ТЕС, подібний обсяг робіт зазвичай займає від 4 до 12 годин.

У Слов'янській ТЕС вважають, що дії ПАТ «Донецькоблгаз» незаконні та дестабілізують ситуацію у регіоні.
«Донбасенерго» вже повідомило листом вугільні підприємства про необхідність припинити відвантаження на адресу Слов'янської ТЕС з 5 липня 2020 р.

Між ПАТ «Донбасенерго» та ПАТ «Донецькоблгаз» укладено договір про розподіл природного газу, який енергокомпанія використовує, у тому числі, для маневрування генеруючими потужностями. Річна замовлена потужність підприємства в газі на 2020 р. визначена на рівні 2019 р. – у розмірі 13 635 506,00 м куб., за які, згідно з заявою, «Донбасенерго» сумлінно сплачує в повному обсязі та в установлені строки.

Конфлікт стався, через спірний борг, що утворився у травні 2020 року, «Донецькоблгаз» нарахував «Донбасенерго» вартість перевищення замовленої річної потужності в розмірі 13 610 477,32 грн.

«Облгаз транспортує газ участком труби довжиною 3 км. Цю трубу у свій час ми побудували та передали їм у користування. Вони не несуть ніяких додаткових витрат на транзит газу. Саме за це вони претендують на додаткові 13 млн гривень щомісяця. Який же має бути тариф, якщо ми будемо платити такі гроші», – розказав головний інженер Слов'янської ТЕС Ігор Басс. 

Підприємство вимагало сплатити заборгованість протягом 10 робочих днів. Своєю чергою, «Донбасенерго» звернулося до Господарського суду з позовом про визнання відсутності у ПАТ «Донецькоблгаз» права вимоги щодо цієї оплати. Господарський суд  12.06.2020 р. заборонив ПАТ «Донецькоблгаз» вчиняти дії щодо припинення або обмеження газопостачання Слов’янської ТЕС до набрання чинності рішення Господарського суду Донецької області. 01.07.2020 р. газопостачання Слов’янської ТЕС було відключено.

Слов'янська ТЕС звинувачує «Донецькоблгаз» у шантажі та дестабілізації ситуації в регіоні

фото: Суспільне Донбас

Mind.ua звернулося за коментарем до «Донецькоблгаз» та наразі чекає відповіді. 

Раніше повідомлялося, що Китай готовий вкласти $600 млн у добудову Слов'янської ТЕС під держгарантії. Проєкт дозволить знизити собівартість виробленої електроенергії. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті