Великобританія ввела перші власні санкції щодо росіян після виходу з Євросоюзу
Британія організувала власний «список Магнітського»

МЗС Великобританії оголосив про введення нових санкцій проти громадян Росії за можливі порушення прав людини. Обмеження введені в рамках британської версії так званого «закону Магнітського», який був прийнятий в США в 2012 році, пише Forbes.
Всього в списку 47 осіб, в тому числі 25 з російським громадянством. Список включає росіян, яких Великобританія вважає причетними до смерті Магнітського. Серед них – голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, заступник генпрокурора Віктор Гринь, суддя Тверського суду Москви Олексій Криворучко, який в 2009 році санкціонував продовження арешту Магнітського.
Тим, хто потрапив під санкції, буде заборонений в'їзд до Великобританії, а їх активи на території країни будуть заморожені. Крім росіян, в список потрапили піддані Саудівської Аравії, яких Лондон вважає причетними до вбивства саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.
Крім того, в списку присутні Міністерство держбезпеки і Міністерство соціального забезпечення Північної Кореї.
Великобританія вперше після Brexit вводить свої санкції самостійно, а не як частина ЄС.
Свій «закон Магнітського» прийняла також Канада.
В американський список з 2017 року, крім Бастрикіна і Гриня, входять глава Чечні Рамзан Кадиров, а також син колишнього генпрокурора Юрія Чайки Артем. МЗС Росії називав документ недружнім і провокаційним.
Uлава МЗС Домінік Рааб у коментарі FT зазначав, що санкції можуть бути розширені в цьому році і під них потраплять людей, пов'язані з корупцією. Тиск на журналістів та утиски людей за релігійною ознакою теж можуть стати причиною для санкцій. Міністр додав, що справа Магнітського йому «дуже близька», а самого Магнітського він назвав «Солженіциним свого покоління».
Сергій Магнітський працював юристом фірми Firestone Dunkan, яка обслуговувала інтереси інвестфонду Hermitage Capital – з 1990-х років одного з найбільших іноземних інвесторів в Росії. У листопаді 2008 року Магнітський був заарештований за звинуваченням в організації схеми з ухилення від сплати податків. Рік по тому він помер у СІЗО.
Hermitage Capital стверджував, що справу проти Магнітського порушили корумповані співробітники правоохоронних органів, після того як Магнітський розкрив схему по розкраданню з бюджету 5,4 млрд рублів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].