Захворіло у світі
18,364,694
Померло у світі
695,848
Вилікувалось у світі
10,965,634
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Російський регулятор оцінив збиток від розливу палива в Норильську в рекордні $2 млрд

Російський регулятор оцінив збиток від розливу палива в Норильську в рекордні $2 млрд

«Норнікелю» запропоновано сплатити збитки добровільно

Російський регулятор оцінив збиток від розливу палива в Норильську в рекордні $2 млрд
фото DR

Російська Федеральна служба з нагляду у сфері природокористування («Росприроднадзор») оцінила суму екологічного збитку від розливу палива на ТЕЦ-3 «Норильського нікелю» майже в 147,78 млрд рублів – близько $2 млрд. У тому числі шкода, заподіяна водним об'єктам, склала 147,046 млрд рублів, грунту – ще 738,6 млн руб. Про це пише РБК.

«Обсяг шкоди водним арктичним ресурсам – безпрецедентний. Сума йому відповідає», – заявив міністр природних ресурсів і екології РФ Дмитро Кобилкін.

На тлі цього повідомлення акції «Норнікеля» на Московській біржі подешевшали майже на 4%, його капіталізація знизилася до 2,88 трлн руб.

Розлив близько 21 000 тонн дизельного палива з резервуара на ТЕЦ-3 в Норильську стався 29 травня, нафтопродукти опинилися в річках Далдикан і Амбарна. Через цей інцидент Генпрокуратура порушила кримінальні справи за статтями про псування землі, порушення правил охорони навколишнього середовища при виробництві робіт і забруднення вод, а також за статтею про халатність.

Якщо згадати аварію танкера Exxon Valdez біля берегів Аляски в 1989 році, то пред'явлена сума збитку і штрафів склала понад $5 млрд, нагадав Кобилкін. Тоді через катастрофу танкера розлилося 37 000 тонн нафтопродуктів.

«Норнікелю» направлено вимоги про добровільне відшкодування збитків, йдеться в повідомленні відомства.

Основний власник і глава «Норнікеля» Володимир Потанін відразу після аварії пообіцяв повністю профінансувати роботи з ліквідації наслідків аварії – 10 млрд руб. і вище. 19 червня він сказав, що на ці цілі вже виділено 5 млрд руб. «І надалі ми, виконуючи нашу обіцянку, будемо фінансувати це, жодного бюджетного рубля витрачено не буде», – додав бізнесмен.

Ще 13,5 млрд руб. компанія направить на ревізію і зміцнення аналогічних об'єктів по зберіганню палива, як на ТЕЦ-3, обіцяв Потанін. Таким чином, витрати компанії, за його оцінкою, досягнуть 23,5 млрд руб.

Причиною аварії на ТЕЦ-3 в «Норнікелі» вважають аномально теплу погоду, через яку просіли фундамент і опори, які підтримують резервуар з паливом. Фундамент і опори «раптово» просіли, і у резервуара, який на них стояв, «відірвалося днище», вказувала компанія.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті