Захворіло у світі
19,412,292
Померло у світі
722,066
Вилікувалось у світі
11,773,112
Захворіло в Україні
79,750
Померло в Україні
1,879
Вилікувалось в Україні
43,655
Саудівська Аравія запланувала запустити «найбільше в світі» виробництво зеленого водню

Саудівська Аравія запланувала запустити «найбільше в світі» виробництво зеленого водню

За планами, нове підприємство за $5 млрд випускатиме 650 тонн водню на добу

Саудівська Аравія запланувала запустити «найбільше в світі» виробництво зеленого водню
фото pixabay.com

Компанії ACWA Power, Air Products, а також особлива економічна зона в Саудівській Аравії NEOM сформували консорціум, метою якого є створення масового виробництва зеленого водню.

Як повідомляє RenEn, підприємство вартістю $5 млрд буде випускати 650 тонн водню в день з метою його експорту «на глобальні ринки». Розміщуватиметься підприємство в NEOM.

Для виробництва водню будуть використовуватися електролізер thyssenkrupp і «більше 4 ГВт потужностей сонячної, вітрової енергетики та систем накопичення енергії. Підприємство також буде виробляти азот методом сепарації повітря за технологією Air Products і 1,2 млн тонн зеленого аміаку на рік.

Виробництво на заводі в NEOM має розпочатися з 2025 року.

Наразі зелений водень розглядається в якості мало не основного елемента «остаточного» рішення задач декарбонізації. Пілотні проекти в області зеленого водню реалізуються по всьому світу.

Нагадаємо: найбільша в Європі електроенергетична компанія Enel планує в наступному році запустити бізнес з виробництва екологічно чистого водню. Це має допомогти їй прискорити реалізацію плану стати вуглецево-нейтральною не пізніше 2050 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті