Захворіло у світі
163,728,900
Померло у світі
3,393,648
Вилікувалось у світі
143,374,060
Захворіло в Україні
2,156,000
Померло в Україні
48,184
Вилікувалось в Україні
1,864,593
У ВООЗ підтвердили появу нових даних про передачу коронавірусу через повітря

У ВООЗ підтвердили появу нових даних про передачу коронавірусу через повітря

Досі в ВООЗ дотримувалися концепції поширення коронавірусу, як грипу

У ВООЗ підтвердили появу нових даних про передачу коронавірусу через повітря
фото DR

У Всесвітній організації охорони здоров'я підтвердили, що є нові дані про поширення коронавірусу COVID-19 через повітря, передає Інтерфакс.

«Ми визнаємо, що в цій галузі з'являються нові докази, тому ми думаємо, що повинні бути відкритими для цих даних і зрозуміти їх значення», – заявила фахівець ВООЗ по боротьбі з інфекцією професор Бенедетто Аллегранзі.

Глава підрозділу екстрених захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхов повідомила, що в організації обговорювали можливість передачі коронавірусу через повітря. За її словами, в найближчі тижні ВООЗ опублікує інформацію, яку вони мають.

Напередодні повідомлялося, що понад 200 вчених з різних сфер підтримали заклик до ВООЗ визнати, що коронавірус може передаватися через повітря. На їхню думку, така інформація може внести зміни в заходи по боротьбі з вірусом, вжиті на даний момент.

У листі, опублікованому цього тижня в журналі Clinical Infectious Diseases, двоє вчених з Австралії і США навели дані дослідження, згідно з яким «поза всяким сумнівом віруси, які виділяються під час видиху, розмови і кашлю у вигляді мікрокрапель, достатньо малі для того, щоб залишатися в повітрі». Це означає, що люди в закритих приміщеннях можуть бути більш схильні до ризику зараження, ніж передбачалося раніше.

Вони висловили стурбованість тим, що «невизнання ризику повітряної передачі COVID-19 і відсутність чітких рекомендацій по боротьбі з повітряно-крапельним вірусом матиме значні наслідки».

«Проблема частково полягає в тому, що в ВООЗ, ведучи мову про коронавірус, дотримується концепції грипу, однак ми знаємо, що існує безліч відмінностей між вірусами грипу і коронавірусами», – зазначив професор європейської громадської охорони здоров'я в Лондонській школі гігієни і тропічної медицини Мартін Маккі.

У ВООЗ довгий час дотримувалися твердження, що COVID-19 може поширюватися за допомогою більших крапель, які потрапляють на землю під час чхання або кашлю. Таким чином, в ВООЗ відкидали можливість передачі вірусу повітряно-крапельним шляхом, за винятком деяких медичних процедур. Крім того, в організації продовжують вважати рідкісними випадки передачі вірусу від безсимптомних пацієнтів.

У ВООЗ в свою чергу заявили в понеділок, що ознайомилися зі статтею і перевіряють дані з технічними експертами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті