Ріст цін на нафту загрожує найбільшим світовим НПЗ

Ріст цін на нафту загрожує найбільшим світовим НПЗ

Сукупний прибуток нафтопереробної галузі, за оцінка и експертів, скоротиться з $130 млрд до $40 млрд

Ріст цін на нафту загрожує найбільшим світовим НПЗ
фото www.flickr.com/photos/nelson-77/2540094865

Нафта є найважливішим сировинним товаром в світі, але вона нічого не варта без нафтопереробних заводів (НПЗ), які перетворюють її в продукти, якими люди користуються постійно – бензин, дизель, авіапаливо і нафтопродукти для пластмас. А світова галузь нафтопереробки сьогодні відчуває небувалі труднощі. Про це повідомляє OilExp.

«Маржа переробки абсолютно катастрофічна», – сказав інвесторам Патрік Пуян, голова провідної європейської нафтопереробної групи Total SA, висловивши думку, широко поширенe серед керівників, трейдерів і аналітиків.

Те, що відбувається в нафтопереробній галузі на даному етапі матиме резонанс для всього нафтогазового сектора. На заводах, що переробляють сировину вартістю в кілька мільярдів доларів, зайняті тисячі людей, наближається хвиля закриттів і банкрутств.

«На наш погляд, ми вступаємо в «епоху консолідації» для нафтопереробної галузі», – сказав Ніхіл Бхандарі, аналітик Goldman Sachs Inc по нафтопереробці.

Провідними гравцями галузі, які в минулому році в цілому переробили нафту на понад $2 трлн, є такі гіганти, як Exxon Mobil Corp. і Royal Dutch Shell Plc. Є ще такі великі азіатські компанії, як китайська Sinopec і Indian Oil Corp., а також великі незалежні компанії, включаючи Marathon Petroleum Corp. і Valero Energy Corp., з широкою мережею заправних станцій.

Рекордні скорочення видобутку, які Саудівська Аравія, Росія та інші члени альянсу ОПЕК + погодили в квітні, сприяли зростанню цін на нафту, при цьому індикативний сорт Brent піднявся з $16 до $42 за барель всього за кілька місяців. Але попит все ще перебуває в занепаді, і ціни на бензин і інші нафтопродукти відновився не так сильно, завдавши шкоди нафтопереробним підприємствам.

Сукупний прибуток нафтопереробної галузі скоротиться всього до $40 мільярдів у цьому році з $130 мільярдів в 2018 році, свідчить оцінка галузевої консалтингової компанії Wood Mackenzie Ltd., яка проаналізувала 550 нафтопереробних заводів по всьому світу.

Нагадаємо: у квітні країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.

Як повідомлялось, аналітики Goldman Sachs спрогнозували, що попит на нафту відновиться не раніше 2022 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло