Ріст цін на нафту загрожує найбільшим світовим НПЗ
Сукупний прибуток нафтопереробної галузі, за оцінка и експертів, скоротиться з $130 млрд до $40 млрд

Нафта є найважливішим сировинним товаром в світі, але вона нічого не варта без нафтопереробних заводів (НПЗ), які перетворюють її в продукти, якими люди користуються постійно – бензин, дизель, авіапаливо і нафтопродукти для пластмас. А світова галузь нафтопереробки сьогодні відчуває небувалі труднощі. Про це повідомляє OilExp.
«Маржа переробки абсолютно катастрофічна», – сказав інвесторам Патрік Пуян, голова провідної європейської нафтопереробної групи Total SA, висловивши думку, широко поширенe серед керівників, трейдерів і аналітиків.
Те, що відбувається в нафтопереробній галузі на даному етапі матиме резонанс для всього нафтогазового сектора. На заводах, що переробляють сировину вартістю в кілька мільярдів доларів, зайняті тисячі людей, наближається хвиля закриттів і банкрутств.
«На наш погляд, ми вступаємо в «епоху консолідації» для нафтопереробної галузі», – сказав Ніхіл Бхандарі, аналітик Goldman Sachs Inc по нафтопереробці.
Провідними гравцями галузі, які в минулому році в цілому переробили нафту на понад $2 трлн, є такі гіганти, як Exxon Mobil Corp. і Royal Dutch Shell Plc. Є ще такі великі азіатські компанії, як китайська Sinopec і Indian Oil Corp., а також великі незалежні компанії, включаючи Marathon Petroleum Corp. і Valero Energy Corp., з широкою мережею заправних станцій.
Рекордні скорочення видобутку, які Саудівська Аравія, Росія та інші члени альянсу ОПЕК + погодили в квітні, сприяли зростанню цін на нафту, при цьому індикативний сорт Brent піднявся з $16 до $42 за барель всього за кілька місяців. Але попит все ще перебуває в занепаді, і ціни на бензин і інші нафтопродукти відновився не так сильно, завдавши шкоди нафтопереробним підприємствам.
Сукупний прибуток нафтопереробної галузі скоротиться всього до $40 мільярдів у цьому році з $130 мільярдів в 2018 році, свідчить оцінка галузевої консалтингової компанії Wood Mackenzie Ltd., яка проаналізувала 550 нафтопереробних заводів по всьому світу.
Нагадаємо: у квітні країни ОПЕК, Росія та інші нафтовидобувні держави домовились знизити видобуток нафти на 9,7 млн барелів на добу в травні-червні. В межах найбільшої угоди про зниження видобутку в історії країни планують скорочувати виробництво протягом двох років – до квітня 2022 року. Країни, що входять до «Великої двадцятки», також стануть частиною угоди, що разом з ОПЕК + дозволить прибрати з ринку близько 20 млн барелів на добу.
Як повідомлялось, аналітики Goldman Sachs спрогнозували, що попит на нафту відновиться не раніше 2022 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].