Європейський суд дозволив автовласникам судитися з VW через «дизельгейт» у будь-якій країні світу

Європейський суд дозволив автовласникам судитися з VW через «дизельгейт» у будь-якій країні світу

Тепер до Volkswagen можна буде позиватися не тільки в Німеччині

Європейський суд дозволив автовласникам судитися з VW через «дизельгейт» у будь-якій країні світу
фото DR

Європейський суд у Люксембурзі в четвер, 9 липня, своїм рішенням посилив права постраждалих в «дизельному скандалі». Згідно з вердиктом, автовласники, які купували автомобілі концерну Volkswagen з фальшивим програмним забезпеченням, що дозволяло маніпулювати екологічними тестами, отримали право подавати в суд в країні, де була куплена машина, а не обов'язково в Німеччині за місцем знаходження штаб-квартири VW. Про це пише Deutsche Welle.

Причиною розгляду справи став прецедент в Австрії, де Товариство споживчої інформації (VKI) подало позов від імені 574 власників VW в окружний суд Клагенфурта з вимогою відшкодувати збитки на суму в 3,6 млн євро. Адвокати VKI стверджували, що клієнти, якби вони були обізнані про маніпуляції, не купували б автомобілі VW або ціна мала б бути на 30% меншою.

Автовиробник у відповідь заявив, що в окружного суду в Клагенфурті немає відповідних повноважень розглядати даний позов, оскільки, як правило, відповідно до законодавства ЄС подібні розгляди повинні проходити в суді тієї країни, де знаходиться відповідач. З цієї причини австрійські судді звернулися до Європейського суду з проханням прояснити ситуацію.

Своїм рішенням суд встановив, що в справах, подібних «дизельгейту», дозволяються винятки з діючих принципів юрисдикції. Місце вчиненого порушення – в даному випадку встановлення програми, яка дозволяє маніпулювати тестами – Німеччина, але шкоди клієнту було завдано тільки після придбання машини за ціною, яка через маніпуляції з тестами була вищою за її фактичну вартість. І цей збиток настав тільки в Австрії, де і був придбаний автомобіль.

Таким чином, VW після рішення Європейського суду повинен готуватися до позовів у всіх країнах, де дилери концерну продавали автомобілі з шахрайським ПЗ.

У вересні 2015 року керівництво Volkswagen визнало, що на кілька мільйонів автомобілів, проданих в усьому світі, було встановлено програмне забезпечення, що дозволяло маніпулювати екологічними тестами на рівень викидів.

Про своє бажання отримати від VW компенсації в рамках «дизельгейту» тільки в Німеччині заявили близько 90% автовласників, що постраждали в результаті маніпуляцій. 30 квітня ц.р. автовиробник повідомив, що в рамках мирової угоди виплатить 235 000 власників автомобілів в Німеччині компенсації на загальну суму в 750 млн євро. Ще в 17 000 випадків перевірка поки що не завершена.

Нагадаємо, суд у ФРН визнав право власників «дизелів» VW повернути концерну автомобіль та вимагати повернення грошей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло