Захворіло у світі
20,294,901
Померло у світі
741,420
Вилікувалось у світі
12,591,454
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
«Південмаш» отримає фінансову підтримку від держави

«Південмаш» отримає фінансову підтримку від держави

Підприємство накопичило одинадцятимісячний борг перед працівниками

«Південмаш» отримає фінансову підтримку від держави
Фото: АРТЕМ ЛИСЕНКО

Депутати ухвалили проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік». Зміни стосуються додаткових заходів з фінансового оздоровлення державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова».

Ракетно-космічне підприємство України «Південмаш» накопичило одинадцятимісячний борг перед працівниками, завинило 210 млн гривень енергопостачальникам і скорочує штат. Прийняття проєкту закону потребує додаткового фінансування з державного бюджету в сумі 2318,228 млн грн. 

«Південмаш» отримає фінансову підтримку від держави

Зауважимо, що системна криза на «Південмаш» триває вже понад десять років. У 2009 році Урядом було прийнято Державну програму розвитку підприємства, яка констатувала наявність кризи й передбачала виконання низки завдань щодо її подолання. Проте, внаслідок системного  недофінансування жодне із завдань програми виконано не було.

Особливої гостроти криза набула в першій половині 2014 року, коли відбулася обвальна руйнація зв’язків з традиційними постачальниками й замовниками з РФ. Це призвело до скорочення  грошового потоку за основними договорами з 4,25 до 0,12 млрд грн та до зменшення обсягів виробництва більше ніж на 80%. 

Унікальний завод працював над космічними та оборонними розробками, випускав сільськогосподарську техніку та виробляв тролейбуси. 9 липня Державне космічне агентство України,  «Південмаш» і південнокорейська компанія «Caris» підписали Меморандум щодо виробництва 5 тисяч електробусів на 23 млрд гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті