Захворіло у світі
18,643,633
Померло у світі
703,127
Вилікувалось у світі
11,206,409
Захворіло в Україні
75,490
Померло в Україні
1,788
Вилікувалось в Україні
41,527
Єврокомісія дала згоду на злиття нафтопереробних компаній Orlen і Lotos

Єврокомісія дала згоду на злиття нафтопереробних компаній Orlen і Lotos

Після злиття в країні буде тільки одна нафтопереробна компанія, яка отримає 29% ринку продажу палива

Єврокомісія дала згоду на злиття нафтопереробних компаній Orlen і Lotos
фото Shutterstock

Європейська комісія дала згоду на злиття двох польських нафтопереробних компаній – Orlen і Lotos з рядом умов. Про це повідомив у вівторок на присвяченій цій події церемонії голова правління Orlen Даніель Обайтек.

«Сьогодні історичний момент, великий день для польської економіки. У нас є згода ЄК на злиття», – сказав він, підкресливши, що це найбільше в регіоні злиття за довгий час. «У Польщі немає місця для двох концернів. Ми повинні розвиватися», – вказав Обайтек.

«Злиття з Lotos є важливим кроком на шляху до створення сильної енергетичної групи з міжнародним потенціалом, яка ефективно конкурує на всіх ринках», – зазначила прес-служба Orlen. Також компанія розраховує використовувати це злиття для запуску нових проектів і інвестицій, вигідних для польської економіки і навколишнього середовища.

У прес-службі Orlen зазначили, що злиття «значно зміцнить позиції концерну в переговорах щодо ціни з контрагентами з США, країн Близького Сходу або Росії».

«Ця угода буде мати особливе значення для забезпечення паливно-енергетичної безпеки Польщі і Центральної і Східної Європи. Оптимізація логістики, включаючи закупівлю сировини і розподіл готової продукції, також призведе до стабільності цін для клієнтів», – вважає Orlen.

Процес придбання концерном Orlen групи Lotos був ініційований в лютому 2018 року. На першому етапі Orlen планує придбати 32,99% акцій.

Поставлені Єврокомісією умови включають спільне управління нафтопереробним заводом в Гданську, продаж частини автозаправних станцій. Умови, узгоджені з Єврокомісією, включають зобов'язання Orlen і Lotos в сфері виробництва і оптового продажу палива, логістики палива, роздрібної торгівлі, авіаційного палива і асфальту. Спосіб виконання певних умов і деталі угоди будуть узгоджені з потенційними зовнішніми партнерами в рамках окремих переговорів. Як покупці активів, так і умови договорів, укладених з ними, повинні бути затверджені Єврокомісією, зазначено в повідомленні Orlen.

Рішення про злиття було прийнято в лютому 2018 року. Однак Єврокомісія мала дати згоду на це поглинання. Останні два роки питання перебувало на розгляді. Компанія Orlen має в Польщі 1783 автозаправні станціями. У Lotos їх 493. Після злиття в країні буде тільки одна нафтопереробна компанія, яка отримає 29% ринку продажу палива.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті