Рада прийняла законопроєкт про детінізацію ринку брухту

Рада прийняла законопроєкт про детінізацію ринку брухту

Йдеться про ринок обсягом близько 20 млрд грн, з яких близько 16 млрд - в тіні

Рада прийняла законопроєкт про детінізацію ринку брухту
фото: pixabay.com

Верховна Рада підтримала в другому читанні та в цілому законопроєкт №2426 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини й операцій з металобрухтом)» на денному засіданні у вівторок. За – 237 депутатів. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради. 

В ході обговорення законопроєкту були, зокрема, виступи проти відмови від поділу металобрухту на побутовий і промисловий, а також проти скасування вимог до майданчиків, на яких збирається металобрухт – поправки не були підтримані парламентаріями.

При цьому в ході представлення законопроєкту один з його авторів, заступник голови парламентського комітету з економічного розвитку Дмитро Кисилевський зазначив, що зараз відбувається розкрадання металобрухту та є місце для корупції. Так, представники поліції беруть хабарі в розмірі 60-120 грн з тонни металобрухту через штучне розділення металобрухту на побутовому і промисловий.

Відповідаючи на виступи депутатів про необхідність ідентифікації осіб, що здають металобрухт, Кисилевський констатував, що нині реальної ідентифікації осіб немає. Водночас в законопроєкті внесено положення про необхідність мати відеоспостереження в пунктах приймання металобрухту, що дозволяє ідентифікувати фізособу. Також складатиметься акт про приймання металобрухту.

Мета законопроєкту – детінізація ринку металобрухту за аналогією зі спиртовою галуззю і видобутком бурштину. Йдеться про ринок обсягом близько 20 млрд грн, з яких близько 16 млрд – в тіні.

Законопроєкт вносить низку змін в діючі нормативно-правові акти, забезпечує спрощення здійснення господарської діяльності в даній сфері. Переважна більшість положень законопроєкту спрямовано на лібералізацію умов діяльності суб’єктів господарювання та зняття неефективних регуляторних обмежень.

Також передбачається усунення надлишкових бюрократичних процедур та вимог до пунктів приймання металобрухту, зокрема, обов’язкової наявності переробного обладнання, актів обстеження, розрахунки тільки у безготівковій формі, розподіл на промисловий та побутовий брухт.

Крім цього, комітет уточнив визначення приймальних пунктів, прийняв вимогу здійснення відеофіксації та архівування цього відео протягом 3-х місяців, а також впровадження розрахункової квитанції при покупці металобрухту у фізичних осіб.

Було враховано і побажання телеком галузі, щоб прийняття кабелів та елементів телекомунікаційного обладнання здійснювалось тільки у тих об’єктів господарювання, які надали ліцензію на телеком діяльність та підтвердження походження цього телекомунікаційного обладнання.

Введено також реєстр підприємств, які займаються металобрухтною діяльністю. Реєстр існуватиме у повідомному порядку.

Раніше повідомлялося, що ринок металопрокату України з початку року виріс на 3,3%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті