Захворіло у світі
99,734,558
Померло у світі
2,140,446
Вилікувалось у світі
55,083,149
Захворіло в Україні
1,197,107
Померло в Україні
22,057
Вилікувалось в Україні
965,835
РФ та Білорусь підписали угоду про умови постачання нафти

РФ та Білорусь підписали угоду про умови постачання нафти

Угода «в принципі» задовольнила Білорусь

РФ та Білорусь підписали угоду про умови постачання нафти
фото pixabay.com

Мінськ і Москва підписали угоду про умови постачання нафти в Білорусію. Про це заявив прем'єр-міністр Білорусії Роман Головченко, передає «Інтерфакс».

«Окрема угоду (підписана сьогодні – ред.) регулює умови поставки енергоносіїв, зокрема нафти в Білорусь», – сказав він та додав, що вона «в принципі відповідає інтересам» Мінська.

Домовленості на рівні керівників урядів Білорусії і Росії передбачають включення в ціну поставок російської нафти премії постачальнику в розмірі $4,7 за тонну. Згодом сумарний обсяг сплаченої премії буде компенсований Мінську перерахуванням коштів з російського в білоруський бюджет.

Поставки нафти з РФ до Білорусі в 2020 році узгоджені в обсязі 24 млн тонн, але фактичний обсяг поставок буде значно меншим в зв'язку з відсутністю поставок у першому кварталі і наявності альтернативного РФ імпорту нафти.

Нагадаємо: Росія та Білорусь протягом тривалого часу не могла знайти компромісу щодо поставок нафти. У зв’язку із цим на три місяці був введений мораторій на поставки нафти з РФ до Білорусі.

На тлі цих подій Білорусь взялась за пошук альтернативних постачальників нафти, закупивши її через порти Литви і України кілька танкерів у незалежних трейдерів, а також в Норвегії, Азербайджані, Саудівської Аравії і США.

Як повідомлялось, наприкінці минулого місяця США вперше поставили нафту в Білорусь.

Наприкінці березня сторонам все ж вдалось домовитися порядок формування ціни на російську нафту, що поставляться з РФ в Білорусь.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті