РФ та Білорусь підписали угоду про умови постачання нафти
Угода «в принципі» задовольнила Білорусь

Мінськ і Москва підписали угоду про умови постачання нафти в Білорусію. Про це заявив прем'єр-міністр Білорусії Роман Головченко, передає «Інтерфакс».
«Окрема угоду (підписана сьогодні – ред.) регулює умови поставки енергоносіїв, зокрема нафти в Білорусь», – сказав він та додав, що вона «в принципі відповідає інтересам» Мінська.
Домовленості на рівні керівників урядів Білорусії і Росії передбачають включення в ціну поставок російської нафти премії постачальнику в розмірі $4,7 за тонну. Згодом сумарний обсяг сплаченої премії буде компенсований Мінську перерахуванням коштів з російського в білоруський бюджет.
Поставки нафти з РФ до Білорусі в 2020 році узгоджені в обсязі 24 млн тонн, але фактичний обсяг поставок буде значно меншим в зв'язку з відсутністю поставок у першому кварталі і наявності альтернативного РФ імпорту нафти.
Нагадаємо: Росія та Білорусь протягом тривалого часу не могла знайти компромісу щодо поставок нафти. У зв’язку із цим на три місяці був введений мораторій на поставки нафти з РФ до Білорусі.
На тлі цих подій Білорусь взялась за пошук альтернативних постачальників нафти, закупивши її через порти Литви і України кілька танкерів у незалежних трейдерів, а також в Норвегії, Азербайджані, Саудівської Аравії і США.
Як повідомлялось, наприкінці минулого місяця США вперше поставили нафту в Білорусь.
Наприкінці березня сторонам все ж вдалось домовитися порядок формування ціни на російську нафту, що поставляться з РФ в Білорусь.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].