Перші 17 фахівців пройшли атестацію по роботі з новим енергоносієм – воднем

Перші 17 фахівців пройшли атестацію по роботі з новим енергоносієм – воднем

Вони вивчали питання зберігання та транспортування водню

Перші 17 фахівців пройшли атестацію по роботі з новим енергоносієм – воднем
Фото: pixabay.com

Регіональна газова компанія (РГК) провела атестацію 17 працівників по роботі з новим енергоносієм – воднем. Про це РГК повідомила Mind.ua

«Перші 17 фахівців в Івано-Франківській, Волинській та Житомирській областях пройшли атестацію по роботі з воднем. Вони вивчали питання зберігання та транспортування водню, а також  вимоги при експлуатації водню в балонах»» – йдеться в повідомленні.

У компанії також зазначають, що навчання по роботі з воднем найближчим часом пройдуть усі працівники газорозподільних компаній, які  працюватимуть на експериментальних полігонах у Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Івано-Франківській та Харківській областях. 

Також, РГК заявляє, що наприкінці липня їхні фахівці спільно з вченими Національної академії наук України та Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу почнуть тестувати вплив водню на всі елементи газової інфраструктури на одному з полігонів. Для цього будуть використані суміші природного газу з воднем у концентраціях від 2% до 100%. 

Згідно з пресрелізом, компанія планує з'ясувати, чи придатна газотранспортна інфраструктура України для транспортування чистих видів енергії. До них відноситься «зелений» водень, який виробляють за допомогою електроенергії з поновлюваних джерел енергії. В Європі ця технологія відома як Power-to-Gas. У країнах Євросоюзу  стартували вже більше десятка проєктів Power-to-Gas: Великобританії, Франції, Данії,  Німеччині й Нідерландах.

Зазначимо, що виконувач обов'язків голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Костянтин Гура провів переговори з експертами Німецького енергетичного агентства «DENA» щодо співпраці. Зокрема наголошувалося на запозиченні досвіду в Німеччини у використанні водню.

«Представники «DENA» підтвердили необхідність посилити взаємодію та звернули увагу, зокрема, на плани Німеччини щодо використання водню. «DENA» готова ділитися своїми дослідженнями у цій темі», – йдеться у повідомленні на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження.

Нагадаємо, американський виробник паливних елементів «Bloom Energy» анонсував вихід на ринок водню.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті