Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
Британські депутати запідозрили Росію у втручання в референдум щодо Шотландії

Британські депутати запідозрили Росію у втручання в референдум щодо Шотландії

Політик, який очолював партію, що боролася за відділення від Британії, виявився проросійським

Британські депутати запідозрили Росію у втручання в референдум щодо Шотландії
фото pixabay.com

Москва втрутилася в референдум про незалежність Шотландії в 2014 році. Такі припущення зроблено в доповіді парламентського комітету з діяльності служб розвідки і безпеки, повідомляє The Daily Telegraph.

У доповіді стверджується, що є «заслуговуючий на довіру коментар з відкритих джерел», що Росія намагалася вплинути на голосування. Депутати вважають, що це «перше пострадянське втручання в західні демократичні вибори».

У документі наголошується, що Алекс Салмонд, який очолював Шотландську національну партію на референдумі 2014 року, через три роки запустив телевізійне шоу на російському пропагандистському телеканалі RT.

За даними газети, в доповіді критикується, що політики сприяли притоку російських грошей до Великобританії протягом останнього десятиліття.

«Лондон був притулком для сумнівних російських грошей, і багато людей у Великобританії допомогли цьому статися», – сказало джерело видання.

Референдум про незалежність Шотландії відбувся 18 вересня 2014 року. «За» проголосували близько 45% учасників, проти виступили 55%.

Нагадаємо, Британія 17 липня звинуватила Росію у втручанні у вибори 2019 року і викраденні урядових документів, а також в спробі хакерського зламу даних про розробки вакцини від коронавірусу. Уряд країни погрожує санкціями у відповідь проти причених до атаки осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті