Захворіло у світі
63,894,184
Померло у світі
1,480,709
Вилікувалось у світі
41,051,676
Захворіло в Україні
758,264
Померло в Україні
12,717
Вилікувалось в Україні
369,054
Новим власником ТРЦ Sky Mall став Іван Фурсін

Новим власником ТРЦ Sky Mall став Іван Фурсін

Він колишній бізнес-партнер Дмитра Фірташа

Новим власником ТРЦ Sky Mall став Іван Фурсін
фото: Sostav.ua

Покупцем столичного торгового центру Sky Mall став колишній бізнес-партнер Дмитра Фірташа – Іван Фурсін. Про це повідомляє «НВ Бізнес». 

Бізнесмен Іван Фурсін викупив ТРЦ, який за борги перейшов у власність банку «Південний». Інформацію про нового власника підтвердили в девелоперській компанії Arricano естонського бізнесмена Гіллара Тедера (який називає себе власником ТРЦ), а також партнер Тедера, Андрій Адамовський.

Тепер Тедер, який втратив контроль над Sky Mall, розглядає шанси позову в міжнародний інвестиційний арбітраж проти держави Україна для компенсації збитків.

Як повідомлялося раніше, будівництвом ТРЦ займалися Андрій Адамовський і Хіллар Тедер. Спочатку вони були співінвесторами, а потім – співвласниками. Компанія Stockman Андрія Адамовського виділила на будівництво ТРЦ $40 млн. Натомість вона отримала від Arricano Тедера 50% + 1 акцію в кіпрській офшорній компанії Assofit Holdings Limited – власника компанії «Призма Бета», якій належав Sky Mall.

У 2010 році бізнесмени уклали договір, згідно з яким у Тедера був опціон на викуп акцій Адамовського. Але Тедер залучив у партнери інвестиційну компанію Томаша Фіали Dragon Capital, і умови цієї угоди були оприлюднені. На цій підставі Адамовський визнав дію опціону незаконною і взяв ТРЦ під свій контроль. Пізніше власником ТРЦ став одеський банк «Південний».

У 2016 році Лондонський міжнародний арбітражний суд зобов'язав повернути ТРЦ Sky Mall компанії Arricano Real Estate Plc. У вердикті йшлося про те, що всі акції компанії Assofit Holdings Limited повинні були безкоштовно перейти від Stockman Interhold S. A. Андрія Адамовського у власність Arricano Real Estate Plc Хіллара Тедера до 5 червня 2016 року.

Через два роки – в травні 2016 року Лондонський міжнародний арбітражний суд зобов'язав повернути SkyMall компанії Arricano Real Estate Plc. Всі акції компанії Assofit Holdings Limited повинні були до 5 червня безкоштовно перейти від Stockman Interhold SA Андрія Адамовського у власність Arricano Real Estate Plc Гіллара Тедера. Але цього так і не виконано. А вже через рік керівництво банку Південний заявило про готовність продати ТРЦ сторонньому інвесторові. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті