ВР прийняла закон про захист торгової марки

ВР прийняла закон про захист торгової марки

Були враховані правки про скасування санкцій за патентний тролінг в розмірі до 236 млн грн.

ВР прийняла закон про захист торгової марки
Фото: pixabay.com

Верховна Рада прийняла в другому читанні й у цілому законопроєкт №2258 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення охорони й захисту прав на торговельні марки та промислові зразки й боротьби з патентним явищем. Про це повідомляється на сайті парламенту. 

У ході засідання парламентарії підтримали чотири правки, подані главою парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетьманцева (фракція «Слуга народу») про скасування санкцій за патентний тролінг в розмірі до 236 млн грн.

«Комітет (фінансовий – Mind) відхилив усі пропозиції, зазначені правки, але після дискусії з автором не заперечує, щоб вони були враховані. Правки прибирають штраф до 236 млн грн, але покарання при цьому залишається – за патентний троллінг суд може присудити відповідно до завданих збитків», – сказала одна з авторів законопроєкту, заступник голови фінансового комітету Роксолана Підласа (фракція «Слуга народу»).

4 лютого Рада 350-ма голосами прийняла в першому читанні законопроєкт №2258.

«Оскаржувати фейкові патенти довго, дорого і складно, а відповідальність за тролінг майже символічна. Якщо хто-небудь використовує вашу торговельну марку або дуже схожу на неї, у правовласника сьогодні немає можливості це оскаржити, крім як у судовому порядку. І, на жаль, чинною судовою системою таке оскарження – це теж довго, дорого і складно», – пояснювала законопроєкт Підласа.

Законопроєкт закріплює перелік підстав для відмови в реєстрації торгової марки або промислового знака, передбачає відкриття бази даних заявок на торговельні марки для дорегістраційного захисту.

Нагадаємо, покупцем столичного торгового центру Sky Mall став колишній бізнес-партнер Дмитра Фірташа – Іван Фурсін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті