Дві вакцини від COVID-19 пройшли другу фазу випробувань
Однак дослідники наголошують, що до закінчення клінічних випробувань ще далеко

Дві аденовірусні вакцини пройшли першу і другу фазу клінічних випробувань в Великобританії і Китаї.
Як повідомляє видання N+1, у більшості добровольців з'явився як T-клітинна, так і антитільна відповідь (хоча у китайській вакцини він був слабшим); у багатьох розвинулися помірні побічні ефекти. Вчені продовжать спостерігати за здоров'ям та імунітетом учасників досліджень в рамках другої фази, але команда з Оксфордського університету вже починає третю фазу випробувань.
З 166 вакцин від кроронавірусу SARS-CoV-2, які розробляють по всьому світу, 24 знаходяться на стадії клінічних випробувань (за даними ВООЗ на 20 липня). Серед них три – аденовірусні: російська (вона проходить другу фазу випробувань), китайської компанії CanSino і Оксфордського університету. Останні дві команди тільки що розповіли про результати другої фази клінічних випробувань і приступають до третьої фази.
Дослідники з обох груп нагадують, що до закінчення клінічних випробувань далеко – необхідно протестувати вакцини на більшій вибірці, яка включить людей різних національностей і рас, людей похилого віку та людей з супутніми захворюваннями. Команда з Оксфордського університету вже приступила до цього завдання і набирає добровольців для третьої фази випробувань в Великобританії, Бразилії і Південній Африці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].