Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Японія платитиме своїм компаніям, щоб ті повернулись з Китаю або переїхали в інші країни

Японія платитиме своїм компаніям, щоб ті повернулись з Китаю або переїхали в інші країни

Токіо шукає способи знизити залежність від виробництва в Китаї

Японія платитиме своїм компаніям, щоб ті повернулись з Китаю або переїхали в інші країни
Сіндзо Абе
фото www.flickr.com/photos/1rick/14125618401

Уряд Японії почне субсидувати деякі компанії для інвестування в заводи в Японії і Південно-Східній Азії в межах зусиль по зниженню залежності від виробництва в Китаї.

Як повідомляє Bloomberg, всього 57 компаній, до числа яких увійшли виробник масок Iris Ohyama та Sharp Corp, отримають від уряду 57,4 млрд єн ($536 млн) для переведення виробництва з Китаю назад до Японії. Ще 30 компаній отримають гроші для інвестицій в інші країни Південно-Східної Азії, такі як В'єтнам, М'янма, Таїланд.

Видання нагадує, що ще в березні прем'єр-міністр країни Сіндзо Абе заявив, що Японія повинна повернути виробництво на батьківщину або диверсифікувати його з заводами в інших азіатських країнах, щоб зменшити свою залежність від Китаю.

По мірі погіршення відносин між США і Китаєм і посилення торгової війни посилюються дискусії про те, як компанії і країни можуть диверсифікувати ланцюжки поставок, щоб зменшити свою залежність від Китаю. До сих пір жодна інша країна не приймала конкретної політики для заохочення таких змін, пише Bloomberg.

У нормальних умовах Китай є найбільшим торговельним партнером Японії, і японські компанії вкладають туди великі інвестиції. Однак спалах пандемії розірвав ці економічні зв'язки і нашкодив іміджу Китаю в Японії.

Уряд прем'єр-міністра Сіндзо Абе роками намагався поліпшити відносини з Китаєм після антияпонських повстань 2012 року, але поширення коронавірусу і територіальний спір щодо островів і газових родовищ в Східно-Китайському морі, які тривають, стали на перешкоді цим зусиллям.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті