Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Через аномальне потепління цього року вперше зафіксовані пожежі за Полярним колом

Через аномальне потепління цього року вперше зафіксовані пожежі за Полярним колом

Цього літа в Якутії було зафіксовано +38 градусів

Через аномальне потепління цього року вперше зафіксовані пожежі за Полярним колом
Фото Володимир Шуваєв / APF

З січня по червень температура повітря в Сибіру була на 5 градусів вищою середніх значень, а в червні – на 10 градусів, повідомляє Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) при ООН. Про це пише РБК.

Цього тижня в різних частинах Сибіру стовпчик термометра піднімався вище 30 градусів. За словами офіційного представника ВМО Клер Нулліс, «в Сибіру було тепліше, ніж у Флориді».

«Виняткова і тривала спека, яка спостерігалася в Сибіру протягом кількох місяців, викликала спустошливі арктичні пожежі», заявила Нулліс. Крім того, ВМО відзначає швидке скорочення льодового покриву вздовж арктичного узбережжя Росії.

Вчені вважають, що тривала спека була б неможливою, «якби не вплив кліматичних змін, викликаних діяльністю людини».

«Арктика нагрівається удвічі швидше, ніж планета в середньому, що позначається на житті населення, на екосистемах і має глобальні наслідки», – заявив генеральний секретар ВМО Петера Таалас. Ситуація на полюсах впливає на погоду і клімат у районах, розташованих на більш низьких широтах, де живуть сотні мільйонів людей, зазначив він.

Сильні природні пожежі відзначаються в глибині арктичної зони другий рік поспіль, передає ВМО з посиланням на метеорологів. Кордон найбільш «північних» пожеж знаходиться зараз за 8 км від Північного Льодовитого океану, про що свідчать супутникові фотознімки.

17 липня заступник голови «Рослесхоза» Анастасія Винокурова розповіла, що через зміни клімату лісові пожежі були зафіксовані на північних територіях і в Арктичній зоні Росії.

«Вперше в цьому році ми зафіксували лісову пожежу в Якутії на території, розташованій за Північним полярним колом. Зараз спостерігається переміщення центру пожежонебезпечної ситуації на північ», – заявила вона.

20 червня в якутському місті Верхоянск була зафіксована найвища температура повітря за весь період спостережень – плюс 38 градусів.

Між тим кліматологи попередили, що Південний полюс нагрівається втричі швидше, ніж решта світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті