Захворіло у світі
39,965,414
Померло у світі
1,113,307
Вилікувалось у світі
27,494,768
Захворіло в Україні
303,638
Померло в Україні
5,673
Вилікувалось в Україні
126,489
У Білоцерківському районі Київщини зафіксований спалах африканської чуми свиней

У Білоцерківському районі Київщини зафіксований спалах африканської чуми свиней

Місцева влада встановила карантин

У Білоцерківському районі Київщини зафіксований спалах африканської чуми свиней
Фото: Matthias Zomer/Pexels

У господарстві агрофірми «Глушки» в Білоцерківському районі Київщини лабораторно підтверджено випадок загибелі свиней від африканської чуми свиней (АЧС). Місцева влада визнала територію свиноферми агрофірми епізоотичним вогнищем АЧС і прийняла рішення про встановлення карантину. Про це повідомляється на сайті Білоцерківської райдержадміністрації (РДА).

Зараз фахівці проводять заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника хвороби.

З метою недопущення поширення хвороби встановлено суворий контроль за протиепізоотичної ситуації в населених пунктах району. Зокрема, зоною захисту визначено територію населених пунктів сіл Глушки й Храпачі, зоною нагляду – смт Терезине, с. Вільна Тарасівка, с. Олійникова Слобода і с. Скребиші Білоцерківського району.

Білоцерківському відділу поліції ГУ Нацполіціі в Київській області доручено забезпечити ліквідацію стихійних місць торгівлі живими тваринами (свинями) і непереробленою продукцією тваринного походження.

Нагадаємо: у листопаді минулого року повідомлялося, що згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин, міжурядової організації, що відповідає за координацію боротьби з хворобами тварин, очікується, що близько чверті світового поголів’я свиней загине в результаті епідемії африканської чуми свиней (АЧС).  

Також, раніше повідомлялося, що потенційну вакцину від АЧС розробили та тестують в Китаї. Вона вже успішно пройшла ранні випробування. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті