Захворіло у світі
177,419,783
Померло у світі
3,838,670
Вилікувалось у світі
161,868,524
Захворіло в Україні
2,226,037
Померло в Україні
51,847
Вилікувалось в Україні
2,140,978
Американська техніка допоможе Україні припинити домінування Росії в Чорному морі – Єльченко

Американська техніка допоможе Україні припинити домінування Росії в Чорному морі – Єльченко

В США чудово розуміють розстановку сил і допомагають Україні озброєнням

Американська техніка допоможе Україні припинити домінування Росії в Чорному морі – Єльченко
фото DR

Україна зможе припинити домінування Росії в Чорному і Азовському морях за рахунок співпраці з США і поставок в Україну новітніх видів техніки й озброєння, зокрема 16-ти американських катерів, заявив посол України в США Володимир Єльченко в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Минулого року ми отримали два кораблі класу Island. А зараз буквально днями США погодили продаж нам 16 швидкісних катерів Mark VI, оснащених всім необхідним обладнанням і навіть гарматами. Це сучасні патрульні катери, які США самі ввели в обіг лише у 2015 році, до цього часу вони нікому їх не передавали. Тепер вони будуть у наших ВМС. Головна мета цього полягає в тому, щоб припинити російське домінування в Чорному та Азовському морях, американці це визнають, розуміють і тому допомагають нам», – сказав посол.

Він також повідомив, що будуть продовжуватися закупки протитанкових ракетних комплексів «Джавелін», вони є в програмі допомоги на 2021 рік. Крім того, вже зараз «Джавелінами» будуть озброюватися підрозділи, які направлятимуться в зону проведення ООС. І це вже буде зовсім інша розстановка сил, сказав Єльченко.

«Звичайно, ми будемо розміщувати таке озброєння з урахуванням Мінських домовленостей», – наголосив він.

Нагадаємо, США схвалили продаж Україні 16-ти патрульних катерів, з них шість катерів вже готуються для України в рамках програми  допомоги.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті