Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Tesla готова постачати свої батареї конкурентам

Tesla готова постачати свої батареї конкурентам

Аналітики вважають, що це посилить залежність інших автовиробників від Tesla

Tesla готова постачати свої батареї конкурентам
Ілон Маск
фото www.flickr.com/photos/163370954@N08/45790282455

Генеральний директор Tesla Ілон Маск заявив, що його компанія відкрита для ліцензування програмного забезпечення і постачання силових агрегатів і акумуляторів іншим автовиробникам.

Як повідомляє Reuters, досі американський виробник електромобілів постачав акумулятори німецькому концерну Mercedes і японській Toyota Motor в межах окремих партнерських угод. Аналітики і представники галузі говорять, що виробництво акумуляторів – це конкурентна перевага перед іншими автовиробниками.

«Tesla відкрита для ліцензування програмного забезпечення і постачання блоків живлення і батарей. Ми просто намагаємося прискорити стійку енергетику, а не придушувати конкурентів», – зазначив Маск.

Проте, як повідомляє видання, залишається неясним, які типи батарей постачатиме концерн. Наразі Tesla має спільне підприємство з виробництва акумуляторів з корпорацією Panasonic, а також поставляє співпрацює у цій галузі з китайською CATL і південнокорейською LG Chem.

Крім того, Tesla планує побудувати власний акумуляторний завод на своєму заводі у Фремонті, штат Каліфорнія. Окрім того, днями стало відомо про плани автовиробника виробляти батареї також і на заводі у ФРН. 

Акумулятори є найдорожчим і важливим компонентом електромобілів (EV).

«Поставки можуть знизити бар'єри для виходу на ринок нових електромобілів, створюючи потенційну загрозу для великих і авторитетних автовиробників, що мають власні платформи», – сказав Пак Чул-ван, південнокорейський експерт з акумуляторів і викладач університету Seojeong.

За його словами, якщо стратегія Масfк виявиться успішною, ринок посилить свою залежність від Tesla.

Маск нещодавно заявив, що реальним обмеженням зростання Tesla є виробництво доступних батарей, і заявив, що компанія розширить свій бізнес з Panasonic, CATL і LG Chem.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті