Глави Amazon, Apple та Google розповіли в Конгресі, чи влада Китаю викрадала в них технології
У Конгресі США пройшли слухання щодо стримання монопольної дільності цифрогігантів

Керівники корпорацій Amazon, Appl, Google і Facebook виступили на слуханнях у підкомітеті з антимонопольної політики юридичного комітету Палати представників Конгресу США, пише Washington Post.
Керівництво цифрових гігантів звинувачують в тому, що вони використовують свою ринкову владу, щоб знищувати конкурентів і збирати дані користувачів і «неймовірно високі доходи».
Допит тривав майже 6 годин, законодавці антимонопольного підкомітету Палати Представників були озброєні мільйонами документів, сотнями годин інтерв'ю і в деяких випадках приватними повідомленнями елітних керівників Кремнієвої долини. Вони стверджують, що деякі з них в технологічному секторі стали занадто великими і впливовими, погрожуючи конкурентам, споживачам і, в деяких випадках, навіть самій демократії.
У відповідь на це чотири головних виконавчих директори – Джефф Безос з Amazon, Тім Кук з Apple, Марк Цукерберг з Facebook і Сундар Пічаї з Google – намагалися захищати свій бізнес, позиціонуючи його як історію успіху, який став можливий тільки завдяки американській винахідливості і постійному збільшенню їх бази користувачів.
Але конгресмени представляли на слуханнях інше бачення, в якому великі досягнення Кремнієвої долини в сфері комерції, побутової електроніки, зв'язку обійшлися дорогою ціною для людей, що використовують ці інструменти, і компаній, які втратили можливість конкурувати з технічними гігантами.
Всіх підприємців, які виступали на слуханнях, запитали, чи вважають вони, що влада Китаю краде технології у бізнесу США.
«Я не знаю про конкретні випадки, коли влада у нас щось викрадала», – відповів глава Apple Тім Кук. Він додав, що може говорити лише про те, що «знає з перших рук».
«Я багато чув про це, але особисто не бачив прикладів», – сказав керівник Amazon Джефф Безос. Він пояснив, що «особисто з цим не стикався».
Директор Google Сундар Пічаї також заявив, що не отримував відомостей про крадіжку технологій китайською владою у його компанії. Пізніше він уточнив, що Google в 2009 році зазнала кібератаки з боку осіб, які перебували в Китаї.
«Думаю, детально задокументовано, що китайська влада краде технології у американських компаній», – відповів на те ж питання директор компанії Facebook Марк Цукерберг, який також виступав на слуханнях. Він не уточнив, чи були якісь технології вкрадені у Facebook.
Бізнесменам було запропоновано назвати заходи, які слід вжити Конгресу, щоб захистити компанії США від можливих «агресивних дій і втручання» з боку влади Китаю і країн ЄС. Всі четверо промовчали, утримавшись від будь-яких пропозицій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].