Захворіло у світі
20,724,799
Померло у світі
751,399
Вилікувалось у світі
12,873,188
Захворіло в Україні
86,140
Померло в Україні
1,992
Вилікувалось в Україні
46,216
Глави Amazon, Apple та Google розповіли в Конгресі, чи влада Китаю викрадала в них технології

Глави Amazon, Apple та Google розповіли в Конгресі, чи влада Китаю викрадала в них технології

У Конгресі США пройшли слухання щодо стримання монопольної дільності цифрогігантів

Глави Amazon, Apple та Google розповіли в Конгресі, чи влада Китаю викрадала в них технології
скрін-шот WP

Керівники корпорацій Amazon, Appl, Google і Facebook виступили  на слуханнях у підкомітеті з антимонопольної політики юридичного комітету Палати представників Конгресу США, пише Washington Post.

Керівництво цифрових гігантів звинувачують в тому, що вони використовують свою ринкову владу, щоб знищувати конкурентів і збирати дані користувачів і «неймовірно високі доходи».

Допит тривав майже 6 годин, законодавці антимонопольного підкомітету Палати Представників були озброєні мільйонами документів, сотнями годин інтерв'ю і в деяких випадках приватними повідомленнями елітних керівників Кремнієвої долини. Вони стверджують, що деякі з них в технологічному секторі стали занадто великими і впливовими, погрожуючи конкурентам, споживачам і, в деяких випадках, навіть самій демократії.

У відповідь на це чотири головних виконавчих директори – Джефф Безос з Amazon, Тім Кук з Apple, Марк Цукерберг з Facebook і Сундар Пічаї з Google – намагалися захищати свій бізнес, позиціонуючи його як історію успіху, який став можливий тільки завдяки американській винахідливості і постійному збільшенню їх бази користувачів.

Але конгресмени представляли на слуханнях інше бачення, в якому великі досягнення Кремнієвої долини в сфері комерції, побутової електроніки, зв'язку обійшлися дорогою ціною для людей, що використовують ці інструменти, і компаній, які втратили можливість конкурувати з технічними гігантами.

Всіх підприємців, які виступали на слуханнях, запитали, чи вважають вони, що влада Китаю краде технології у бізнесу США.

«Я не знаю про конкретні випадки, коли влада у нас щось викрадала», – відповів глава Apple Тім Кук. Він додав, що може говорити лише про те, що «знає з перших рук».

«Я багато чув про це, але особисто не бачив прикладів», – сказав керівник Amazon Джефф Безос. Він пояснив, що «особисто з цим не стикався».

Директор Google Сундар Пічаї також заявив, що не отримував відомостей про крадіжку технологій китайською владою у його компанії. Пізніше він уточнив, що Google в 2009 році зазнала кібератаки з боку осіб, які перебували в Китаї.

«Думаю, детально задокументовано, що китайська влада краде технології у американських компаній», – відповів на те ж питання директор компанії Facebook Марк Цукерберг, який також виступав на слуханнях. Він не уточнив, чи були якісь технології вкрадені у Facebook.

Бізнесменам було запропоновано назвати заходи, які слід вжити Конгресу, щоб захистити компанії США від можливих «агресивних дій і втручання» з боку влади Китаю і країн ЄС. Всі четверо промовчали, утримавшись від будь-яких пропозицій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті