Захворіло у світі
60,420,355
Померло у світі
1,421,650
Вилікувалось у світі
38,717,768
Захворіло в Україні
677,189
Померло в Україні
11,717
Вилікувалось в Україні
317,395
Акції Amazon, Apple, Google і Facebook наступного дня після «допиту» їх керівників виросли на $250 млрд

Акції Amazon, Apple, Google і Facebook наступного дня після «допиту» їх керівників виросли на $250 млрд

Звіти компаній про доходи вразили навіть Уолл-стріт

Акції Amazon, Apple, Google і Facebook наступного дня після «допиту» їх керівників виросли на $250 млрд
фото DR

Наступного дня після того, як глави Apple, Amazon, Google і Facebook давали свідчення в Конгресі США перед конгресменами, які впродовж 5 годин звинувачували їх в монопольному зловживанні владою і впливом на ринку, сукупна ринкова вартість чотирьох компаній зросла на $250 млрд, пише Investing.com з посиланням на Bloomberg.

Акції пішли вгору завдяки квартальним звітам про доходи, які вразили навіть Уолл-стріт.

Сукупна ринкова вартість Amazon.com, Facebook, Apple і Google Alphabet Inc. перевищила $5 трлн, і становить приблизно п'яту частину вартості всіх акцій, що входять в S&P 500. Індекс акцій 4-ох IT-гігантів виріс на 34% з початку року.

У сукупності за минулий квартал обсяг продажів компаній склав $200 млрд, при цьому для Amazon ці три місяці стали рекордними.

Дані за їхніми доходами стали ще одним свідченням для інвесторів, що автоматизовані, доведені до досконалості в плані алгоритму і оптимізації праці компанії не тільки впораються з пандемією коронавірусу, але й можуть процвітати на її тлі.

Між тим видання пише, що зростання сектору технологій в США перевищило всі норми розумного. Ці фірми процвітають, в той час як всі інші галузі традиційної економіки, такі як роздрібна торгівля і автомобілебудування, сповільнили зростання, десятки компаній збанкрутували, а мільйони американців втратили роботу.

«Я скажу вам так: добре, що керівники цих техногігантів брали участь в слуханнях вчора, а не завтра, враховуючи всі ці результати», – сказав аналітик Wedbush Ден Айвс в інтерв'ю Bloomberg.

Главам цих компаній довелося захищатися від критики законодавців, які звинуватили їх у зловживанні монопольною владою для розширення свого впливу. Так, Джеффа Безоса з Amazon строго допитали на предмет взаємодії його компанії з дрібними торговцями, які користуються онлайн-ринком Amazon, в той час як Сундар Пічаї, генеральний директор Google Alphabet, відповідав на питання про те, чи використовує Google на шкоду іншим своє домінуюче становище в рекламі.

І в своїх письмових свідченнях і в усних відповідях гендиректори 4 компаній повідомили Конгресу, що конкуренція в технологічній галузі процвітає, від чого виграють користувачі.

«Ці компанії в тому вигляді, в якому вони існують сьогодні, володіють монопольною владою», – сказав конгрессмен-демократ Девід Сісіллін, який протягом року розслідував діяльність компаній в Палаті представників. – Деякі потрібно розформувати, але всі повинні бути строго регламентовані».

Нагадаємо, глави Amazon, Apple та Google розповіли в Конгресі, чи влада Китаю викрадала в них технології.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті