Захворіло у світі
96,215,324
Померло у світі
2,058,551
Вилікувалось у світі
53,107,411
Захворіло в Україні
1,172,038
Померло в Україні
21,258
Вилікувалось в Україні
900,749
Стали відомі джерела депозитів Суркісів у ПриватБанку — розслідування Kroll

Стали відомі джерела депозитів Суркісів у ПриватБанку — розслідування Kroll

З ПриватБанку перенаправили кошти на депозитні рахунки шести компаній, що були пов'язані з Суркісами

Стали відомі джерела депозитів Суркісів у ПриватБанку — розслідування Kroll
Фото: pixabay

Згідно з розслідуванням агентства Kroll, кошти на депозитах англійських компаній Суркісів виявилися кредитами, які ПриватБанк видав своїм пов’язаним особам у 2008−2010 році.

Американське видання Chicago morning star опублікувало фрагмент розслідування агентства Kroll про те, як колишні власники ПриватБанку виводили з нього гроші.

Згідно з цією інформацією, у 2008−2010 роках ряд компаній, пов’язаних із Приватбанком отримав кредити від ПриватБанку Кіпру на загальну суму $361 млн.

«Кредити на загальну суму 361 мільйон доларів США були згруповані частинами, в рамках яких видавалися з різницею в кілька хвилин, відразу після чого вони були спрямовані через мережу транзакцій між рахунками пов’язаних компаній, у яких немає очевидної комерційної мети», – йдеться у розслідуванні.

За версією слідства Kroll, ті ж кошти були згодом депоновані у Приватбанку. Вони були спочатку депоновані на термін до двох років на момент внесення застави на низку рахунків, з яких пізніше перенаправили кошти на депозитні рахунки шести компаній: Sofinam Investments, Lumil Investments, Berlini Commercial, Camerin Investments, Sunnex Investments і Tamplemon Investments. Всі вони були зареєстровані в один і той же день за однією і тією ж адресою і перебували в юрисдикції Британських Віргінських островів.

Дослідження Kroll показало, що всі шість депозитних рахунків, згаданих у звіті, ведуть до Григорія та Ігоря Суркіс. Це українські олігархи і ділові партнери Ігоря Коломойського, одного з найбільших акціонерів ПриватБанку до його націоналізації. Брати Суркіси намагалися довести в судах, що вони не були пов’язані з колишніми власниками Приватбанку і наполягали на тому, що процедура bail-in (конвертація депозитів, пов’язаних з банком осіб в його капітал – технічна процедура націоналізації ПриватБанку) була незаконною.

Одночасно з судовим розглядом в Україні Ігор Суркіс і згадані шість компаній подали позов до Високого суду Лондона. У позові, всупереч позиції Суркісів в українських судах, заявлений ​​очевидний зв’язок між братами Суркіс і Ігорем Коломойським.

15 червня 2020 року Велика палата Верховного Суду України прийняла рішення закрити справу сім'ї Суркісів проти Національного банку України.

Незалежне розслідування діяльності Приватбанку Kroll, яке проводилося з 2016 по 2017 рік, показало, що Приватбанк був частиною великомасштабної схеми скоординованого шахрайства принаймні десять років до націоналізації банку, в результаті чого банк втратив не менше $ 5,5 млрд. Ця інформація вказана в результатах розслідування, поданих Національним банком України в січні 2018 року.

Як повідомлялося раніше, Верховний суд України  вирішив, що ПриватБанк не повинен повертати понад 1 млрд грн родині Суркісів, які втратили вклади через націоналізацію найбільшого в країні банку в 2016 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті