Головний інфекціоніст США засумнівався у безпечності вакцин проти COVID-19 з РФ та Китаю

Головний інфекціоніст США засумнівався у безпечності вакцин проти COVID-19 з РФ та Китаю

Фаучі висловив сподівання, що росіяни та китайці насправді протестують вакцину до того, як вводити її людям

Головний інфекціоніст США засумнівався у безпечності вакцин проти COVID-19 з РФ та Китаю
фото pixabay.com

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі висловив занепокоєність щодо безпечності вакцин проти COVID-19, які розробляють Китаю та Росія.

Як повідомляє CNA, декілька китайських компаній перебувають на передньому краї світової гонки вакцин, а РФ заявила, що сподівається стати першою країною в світі, якій вдасться виготовити вакцину для населення, орієнтовно у вересні.

«Але препарати, скоріше всього, піддаватимуться підвищеній увазі, враховуючи, що системи регулювання в обох країнах набагато більш непрозорі, ніж на Заході», – пише видання.

Фаучі додав, що якщо РФ та КНР першими зроблять вакцину, США навряд чи будуть її використовувати.

«Я дійсно сподіваюсь,що китайці та росіяни насправді протестують вакцину, до того, як вводити її кому-небудь», – зауважив він.

«Ми рухаємось дуже швидко. Я не вірю, що хтось нас випередить і нам доведеться залежати від інших країн, щоб отримувати вакцину», – додав головний інфекціоніст США.

Минулого місяця китайські ЗМІ оголосили, що вакцина проти коронавірусу, розроблена CanSino Biologics, використовувалась для імунізації китайських військових, щоб зробило її першою схваленою для людей. Однак багато вчених висловили занепокоєння, оскільки вакцина ще не пройшла останні етапи клінічних досліджень.

Дві інші китайські компанії Sinovac та Sinopharm почали заключний етап випробувань в Бразилії та ОАЕ.

Росія, яка колись була світовим лідером в галузі вакцин в радянські часи, прагне вивести на ринок два продукти відповідно у вересні та жовтні. Перший розробляє московський інститут Гамалея спільно з Міноборони РФ, другий – державна лабораторія «Вектор».

Нагадаємо: станом на кінець липня 139 вакцин знаходяться на етапі доклінічних досліджень, а 25 вже досліджуються клінічно, 6 з яких максимально наблизились до практичного застосування та перебувають на 3-й стадії випробувань. 

Головний санітарний лікарі Віктор Ляшко повідомив, що Україна отримає від ВООЗ  вакцину в обсягах, що покриє 20% населення (траншами), за доступною ціною або безкоштовно.

Як повідомлялось, цього місяця Moderna запустила фінальну, третю стадію клінічних випробувань розробленої нею вакцини від COVID-19 mRNA-1273

У компанії також спрогнозували майбутністю вартість курсу вакцини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті