Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Нідерланди побудують найбільший гібридний вітропарк потужністю 759 МВт

Нідерланди побудують найбільший гібридний вітропарк потужністю 759 МВт

До 2030 року потужність усіх вітрових станцій забезпечить більшу частину потреб країни в електроенергії

Нідерланди побудують найбільший гібридний вітропарк потужністю 759 МВт
AZoCleantech.com

Консорціум CrossWind, спільне підприємство нафтового гіганта Shell і комунальної компанії Eneco, виграв тендер на будівництво найбільшої в Нідерландах морської вітряної електростанції Hollandse Kust, повідомляє HighTech Plus з посиланням на GreenTech Media.

 Новий гібридний вітропарк вироблятиме не менше 3,3 ТВт/год на рік, що забезпечить 16% потреб країни в електроенергії до 2023 року.

Ключовим критерієм вибору переможця в тендері стала «інноваційність», наголосило міністерство економіки і політики в сфері клімату Нідерландів.

З'ясувалося, що Shell може внести найбільшу кількість інновацій в галузі зберігання енергії і використання відновлюваних джерел. У тому числі компанія гарантувала, що вітропарк, завдяки технологічним і проектним рішенням, буде виробляти електроенергію навіть у безвітряну погоду. Зокрема, за рахунок сонячних панелей, які будуть розміщені між турбінами.

«Морський вітер зіграє ключову роль в світовому енергетичному переході. Рішення про будівництво нового проекту стане наступним кроком у нашому амбітному плані, реалізація якого перетворить наш бізнес на енергетичний бізнес з нульовими викидами до 2050 року або навіть раніше», – повідомила прес-служба Shell.

Вітропарк Hollandse Kust буде розташований за 18,5 км від узбережжя провінції Північна Голландія. CrossWind встановить 69 вітряних турбін, потужність кожної складе 11 МВт. Велика частина вітряків буде розташована на відстані понад 1 км один від одного.

Компанія Tennet, місцевий оператор систем передачі електроенергії, з'єднає вітропарк і сушу за допомогою підводного електрокабелю. Пізніше CrossWind планує розмістити між турбінами плавучі сонячні панелі, приєднавши їх до загальної мережі.

Вітропарк також буде генерувати зелений водень через електролізер, який, за словами представників CrossWind, буде використовуватися в якості «додаткового методу зберігання виробленої енергії».

Hollandse Kust буде введена в лад в 2023 році і стане третьою офшорною станцією, яка буде побудована в Нідерландах протягом найближчих трьох років. На даний момент сумарна потужність офшорних вітропарків країни становить 1 ГВт, але вже до кінця року цей показник виросте до 2,5 ГВт. До 2023 року потужність всіх офшорних станцій вітрової генерації досягне 4,7 ГВт, а до 2030, згідно з планами уряду, – 11 ГВт, що забезпечить більшу частину потреб Нідерландів в електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті