Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
В НБУ створили комітет з нагляду за ринком небанківських фінансових послуг

В НБУ створили комітет з нагляду за ринком небанківських фінансових послуг

Комітет має право реєструвати й видавати ліцензії фінансовим установам

В НБУ створили комітет з нагляду за ринком небанківських фінансових послуг
Фото: pixabay.com

У Національному банку України створено Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності небанківських фінансових послуг. Як повідомляє пресслужба НБУ, комітет буде регулювати діяльність небанківських фінансових установ.

До цього в Нацбанку працював комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем. Але через відмінності між банківськими та небанківськими складовими ринку регулятор розділив наглядові функції.

«Відтепер основні наглядові повноваження за небанківським фінансовим установам буде реалізовувати Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності небанківських фінансових послуг», – уточнили в НБУ.

Комітет має право реєструвати й видавати ліцензії фінансовим установам та іншим учасникам небанківського фінансового ринку; погоджувати або відмовляти в покупці тієї чи іншої фінустанови; карати за порушення у сфері захисту прав споживачів і порушення законодавства з питань фінансового моніторингу.

Комітет складається з восьми членів: голова комітету – заступник голови НБУ; двох заступників голови комітету – директора Департаменту нагляду за страховим ринком і директора Департаменту ліцензування; і п'яти членів комітету – п'ять членів комітету – директори профільних департаментів, які займаються небанківськими фінансовими установами.

Як повідомлялося раніше, Ярославський придбав банк «Кредит Дніпро» у Пінчука.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті