Україна розробляє нову економічну стратегію для Донбасу – Резніков

Україна розробляє нову економічну стратегію для Донбасу – Резніков

Вона може бути представлена Кабміну вже у вересні

Україна розробляє нову економічну стратегію для Донбасу – Резніков
Фото: flickr.com

Україна розробляє економічну стратегію для Донбасу і вже у вересні Кабінету Міністрів України може бути представлено її дорожню карту. Про це повідомив віцепрем'єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, перший заступник голови делегації України в Тристоронній контактній групі Олексій Резніков.

«Україна наразі розробляє амбітну нову економічну стратегію для сходу країни. Основну увагу приділяють розвитку частин Донецької та Луганської областей, які нині перебувають під контролем України. Цей підхід, можливо, найкраще описати як український підхід до поняття «особливий статус» для регіону з метою трансформації інвестиційного клімату та реалізації нової економічної моделі на регіональному рівні», – написав він у колонці для Atlantic Council.

За його задумом, цей процес має почати набирати обертів якомога швидше в районах Донбасу, які наразі перебувають під контролем українського уряду, а потім він може поширитися на окуповані Росією райони після їх звільнення.

Резніков зазначив, що інвестори в сучасному світі працюють і в гарячих точках, і він провів десятки бесід з іноземними дипломатами, представниками міжнародного бізнесу та українськими інвесторами, яких набагато більше непокоїть стан української системи правосуддя, ніж близькість до лінії фронту.

«Наша мета – створити особливий інвестиційний режим у контрольованій Україною частині Донбасу. Ми розглядаємо поширення правил міжнародного комерційного арбітражу на регіон як невід'ємну частину цих планів. Окрім того, українська держава має взяти на себе хоча б частину страхового тягаря від тих політичних і військових ризиків, які інвесторам складно передбачити. Щоб зробити цей підхід стійким, ми передбачаємо цільовий фонд для заохочення та сприяння інвестиціям і не покладатимемося на допомогу донорів», – розповів він.

Віцепрем'єр сподівається представити уряду України дорожню карту економічного розвитку Донбасу у вересні. «Потім буде потрібно близько шести місяців, щоб підготувати необхідні розрахунки. Це потребуватиме експертної участі. В ідеалі цей внесок має виходити безпосередньо від потенційних майбутніх інвесторів», – зазначив він.

Резніков вважає очевидним, що на сьомому році війни російське тлумачення «особливого статусу» для Донбасу неприйнятне.

«Замість того щоб допомагати у врегулюванні конфлікту, підхід Москви спеціально розроблений для прискорення розпаду України. Чим раніше цю тупикову модель буде відкинуто, тим краще. Міцного миру може бути досягнуто тільки шляхом створення більш світлого майбутнього для людей східної України, яке підриває здатність Росії дестабілізувати українське суспільство», – наголосив він.

Резніков також зазначив, що агресія РФ «зруйнувала Донбас довоєнної ери» і вже безглуздо говорити просто про «відновлення регіону», а замість цього слід зосередитися на створенні нової економіки.

Схожу позицію має новий голова Тристоронньої контактної групи Леонід Кравчук. Він під час зустрічі з членами делегації озвучив ідею щодо надання Донецькій і Луганській областям статусу вільних економічних зон та закликав зробити роботу делегації відкритішою для суспільства.

Нагадаємо, Кравчук назвав два свої перші кроки на перемовинах щодо Донбасу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло