Захворіло у світі
33,353,614
Померло у світі
1,001,644
Вилікувалось у світі
23,151,117
Захворіло в Україні
204,932
Померло в Україні
4,065
Вилікувалось в Україні
90,250
Кабмін дозволив «Енергоатому» продавати понад 40% електроенергії на ринкових умовах

Кабмін дозволив «Енергоатому» продавати понад 40% електроенергії на ринкових умовах

50% електроенергії виробленої «Енергоатомом» буде направлятися на потреби населення

Кабмін дозволив «Енергоатому» продавати понад 40% електроенергії на ринкових умовах
Фото: фейсбук-сторінка «Енергоатома»

Кабмін вніс зміни у механізм спецобов'язків на учасників ринку електричної енергії: постановою передбачається, що «Енергоатом» буде продавати електроенергію в обсягах, необхідних для потреб населення на території ОЕС України, за ціною 10 грн за МВт, а інший обсяг – на різних сегментах ринку на ринкових умовах. Про це повідомляє «Урядовий портал».

За словами прем'єра Дениса Шмигаля, це сприятиме тому, щоб український бізнес отримав електроенергію за кращою ціною, а відповідно – був більш конкурентоспроможним.

«Ми збільшуємо обсяг електричної енергії, який державні компанії «Енергоатом» та «Укргідроенерго» зможуть продавати за двосторонніми договорами та на інших сегментах ринку. Це, зокрема, покращить фінансову ситуацію зазначених державних підприємств», – пояснив він.

«50% електроенергії, виробленої підприємством, буде постачатися для потреб населення, щоб максимально знизити кінцеву ціну. При цьому підприємство отримає можливість реалізовувати приблизно 40% своєї електроенергії на ринкових умовах.

Це дасть змогу «Енергоатому» отримувати прибутки, вчасно виплачувати зарплату, вчасно робити ремонтні програми», – розповів Шмигаль.

Як повідомлялося раніше, «Енергоатом» отримав 100 млн євро кредиту «Євратома». Кредит спрямовано на комплексну програму підвищення безпеки АЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті