Зеленський підтвердив участь Фокіна в ТКГ

Зеленський підтвердив участь Фокіна в ТКГ

Президент повідомив, що бачить зростання кількості переговорів і зустрічей

Зеленський підтвердив участь Фокіна в ТКГ
Член Тристоронньої контактної групи Вітольд Фокін
Фото: ukrinform

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що перший прем'єр-міністр країни Вітольд Фокін (1990-1992) працюватиме в українській делегації в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

«Ми запросили Леоніда Макаровича (Кравчука – Mind). З ним працюватиме і пан Фокін, і наш віцепрем'єр Олексій Резніков, і пан Демченко (перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко – Mind), який тут перебуває. Тобто, в нас досить потужна група. Я бачу наразі тільки зростання кількості переговорів і зустрічей», – сказав він на брифінгу в четвер у місті Часів Яр Донецької області.

Як повідомлялося, 31 липня Кравчук повідомив, що до української делегації в ТКГ може увійти перший прем'єр-міністр України (1990-1992 рр.) Вітольд Фокін. Відповідаючи на запитання в ефірі одного з телеканалів, які нові прізвища можуть з'явитися в делегації, Кравчук заявив: «Мені відомо, що тривають переговори з людиною, яка відома в Україні. Це Вітольд Фокін. Його знають на Донбасі, він із 16 років у шахті. І ми хотіли б мати у групі людину, яку знає Донбас. Щоб він міг сказати, чого хочуть стратегічно, національно і як завгодно люди, які там живуть».

1 серпня Кравчук заявив, що пропозиція ввести до складу української делегації Фокіна надійшла від Офісу президента України.

«Це була пропозиція адміністрації (президента України – Mind). Інша справа, що я знаю Вітольда Павловича давно. Але ніхто не знає, скажімо, що він – поет. Ніхто не знає, що він зробив переклад відомої казки Пушкіна «Руслан і Людмила» українською мовою. Багато перекладачів це робили, і я читав переклад Фокіна, – він не просто блискучий, він там знайшов такі слова в арсеналі української мови, яких я не чув, і був здивований, звідки у донецького шахтаря такі знання. Це говорить про те, що людина не просто знає економіку, людей, а має й високий духовний рівень», – розповів він в ефірі одного з українських телеканалів.

Раніше представник Донецька в ТГК Сергій Гармаш після зустрічі з членами групи, на якій був присутній Фокін, коментував: «Давно я не чув у своєму оточенні вислову «народ Донбасу». Видно, що він багато дивиться телевізор... Було враження, що експрем'єр приїхав не з хутора під Києвом, а з окупованої території. Але це теж корисно. Головне, що він був щирий у своєму переживанні за людей і за країну, все інше (якщо він погодиться працювати в делегації) зітреться суворою реальністю небажання Москви йти ні на які компроміси».

Кравчук зазначив, що Офіс президента та його керівник Андрій Єрмак запропонували подумати, як взяти до ТКГ ще одну людину, координатора, який міг би звести воєдино всі проблеми самого Донбасу.

Він також наголосив, що поки що йдеться лише про Фокіна.

87-річний Фокін закінчив гірничий факультет Дніпропетровського гірничого інституту і до 1971 року понад 16 років працював на вугільних підприємствах Луганської області.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло