Захворіло у світі
32,844,938
Померло у світі
994,216
Вилікувалось у світі
22,717,603
Захворіло в Україні
198,634
Померло в Україні
3,959
Вилікувалось в Україні
87,882
Лукашенко заявив, що не видасть Україні вагнерівців, поки не буде доведено їх провину

Лукашенко заявив, що не видасть Україні вагнерівців, поки не буде доведено їх провину

Він вважає, що бойовики отримали вказівку з Кремля щодо дестабілізації ситуації в Білорусі

Лукашенко заявив, що не видасть Україні вагнерівців, поки не буде доведено їх провину
фото Офіційний сайт Президента Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко в інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону заявив, що Мінськ не видасть Києву затриманих бойовиків ПВК Вагнера, поки Україна не доведе їхню провину. Раніше Гордон заявляв про згоду Лукашенка видати Києву затриманих росіян, яких Україна підозрює в тероризмі. Про це пише Коммерсант.

Нагадаємо, 29 липня в Білорусі були затримані 33 громадянина Росії. КДБ Білорусі вважає їх бійцями ПВК Вагнера. Мінськ заявив, що вони були перекинуті для дестабілізації ситуації в країні і готувалися до масових заворушень. Серед затриманих були учасники війни на Донбасі.

Президент України Володимир Зеленський попросив Олександра Лукашенка видати їх Україні. За версією Москви, росіяни – співробітники приватної охоронної фірми і перебували в країні транзитом. Стосовно затриманих порушено кримінальну справу.

«У нас є міжнародна угода з Росією і Україною. Суть в тому, що генеральні прокурори України, Білорусі та Росії знаходяться в контакті і працюють, – я тільки що Зеленському про це сказав і ще поцікавлюся – вони працюють над тим, щоб була чітка картина. Ніхто нікого не видає, поки не встановлять провину, а країна, яка запитує, повинна довести вину цих людей», – заявив Лукашенко.

На питання, чи не образливо президенту, що інша держава «демонструє зневагу до законів Білорусі», Олександр Лукашенко відповів: «Це не просто прикро, це неприпустимо і огидно, особливо, якщо це відбувається з боку твоїх рідних друзів».

«Росія робить помилку на помилці. Навіщо ви нас душите? Ми ж нормальні ваші люди, ми один народ фактично, навіщо ви душите», – сказав Лукашенко.

«Ось ви кажете «Вагнер» – ну ми ж знаємо, хто його очолює. Женя Пригожин. У нас з ним найдобріші стосунки... Мені дуже сумно, що ці «вагнерівці» з ним пов'язані, але з іншого боку, думаю, він іграшка в чужих руках. Не він приймає рішення. Трохи вище», – додав Олександр Лукашенко.

Нагадаємо, Лукашенко заявив, що затримані «вагнерівці» скоювали злочини в Білорусі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті