Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Лукашенко прокоментував акції протесту в Білорусі

Лукашенко прокоментував акції протесту в Білорусі

За його словами, силовики діяли адекватно, а протистояння розпалювали з-за кордону, зокрема з України, Чехії та РФ

Лукашенко прокоментував акції протесту в Білорусі
Олександр Лукашенко
фото: сайт президента Білорусі

Президент Білорусі Олександр Лукашенко прокоментував ситуацію навколо акцій протесту, що вибухнули після президентських виборів. Як повідомляє «Белта», він наголосив на тому, що відповідь на неправомірні дії буде адекватною, і розірвати країну ніхто не дозволить.

«Те, про що я говорив, це все підтверджується. Якщо хтось не вірив, то він зараз в це повірив. Тобто нам намагаються цю «заварушку» підкинути. Я попереджав: майдану не буде, як би комусь цього не хотілося. Тому треба втихомиритись, заспокоїтися, – зазначив білоруський лідер. – А батькам втретє кажу подивитися, де їх чадо, щоб не було потім боляче. щоб не ахали, щоб не охали. Поранено десь близько 25 хлопців з ОМОНу. Є переломи рук, ніг. Спеціально, цілеспрямовано били по цим хлопцям. Вони відповіли. Чого тепер ридати і плакати? Тому відповідь буде адекватна. Країну розірвати ми не дозволимо».

Він додав, що про майбутні акції протесту було відомо заздалегідь.

Окрім того, Лукашенко заявив про факти про «ляльководів».

«… ми бачимо ляльководів. Одна з ліній цих ляльководів – Чехія. Сьогодні вже з Чехії управляють нашим об'єднаним штабом, де, вибачте мене, сидять ці овечки, нічого не розуміючи, що від них хочуть. Я доручив видати цю інформацію в ЗМІ , щоб побачили, чого вони хочуть. Вони продовжують насідати, продовжують вимагати: виводите людей на вулицю і ведіть переговори з владою про добровільну здачу влади», – розповів він.

«Тобто Лукашенко, який перебуває на чолі вертикалі влади, на чолі держави добровільно при 80% голосів повинен передати їм владу. Це звідти (з-за кордону – ред.) йдуть команди. Треба віддати належне місцевим нашим – вони обурені до межі і кажуть: так це неможливо, в Білорусі не та ситуація, щоб вести переговори. Загалом, намагаються керувати процесом з-за кордону. Я про Польщу не кажу. Там вже всі осіли і теж починають смикати за ниточки. Я не кажу про Україну (звідти їхали). Це, впевнений, не державна політика, але там вистачає цих «майданутих», про яких я говорив. В тому числі, на жаль, з Росії певний приплив людей», – заявив Лукашенко.

Нагадаємо: напередодні, 9 серпня, в Білорусі відбулись президентські вибори. Після оголошення попередніх результатів,в яких 80% голосів отримав діючий президент Олександр Лукашенко у багатьох містах країни вибухнули масові протести.

Під час акцій білоруські силовики застосовували світло-шумові гранати та водомети. Також за інформацією очевидців, яку в МВС країни не підтвердили, силовики вдались до наїзду автозаку на колону протестувальників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті