Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
Обсяг IPO в сфері біотехнологій в США досяг майже $10 млрд і став рекордним за весь час

Обсяг IPO в сфері біотехнологій в США досяг майже $10 млрд і став рекордним за весь час

Інвестори скуповують акції компаній, що розробляють вакцини від COVID-19

Обсяг IPO в сфері біотехнологій в США досяг майже $10 млрд і став рекордним за весь час
фото Shutterstock

Компанії в США, що працюють в сфері біотехнологій, з початку поточного року провели IPO загалом на $9,4 млрд, що вже перевищило рекордний обсяг – $6,5 млрд, зафіксований за підсумками всього 2018 року, свідчать дані Dealogic, на які посилається Інтерфакс.

Акції біотехнологічних компаній в цьому році зросли в ціні в середньому на 34% в перший день торгів після IPO – це найкраща динаміка для сектору з часів технологічного буму 2000 року. Інтерес до акцій компаній сфери біотехнологій виходить за рамки IPO, відзначають експерти.

Індекс Nasdaq Biotechnology з початку поточного року підскочив на 13%, при тому, що S & P 500 збільшився лише на 3,7%. Інвестори скуповують акції компаній, що розробляють вакцини від COVID-19, а також роблять ставку на те, що державні інвестиції в біотехнологічний сектор будуть рости.

Як пише The Wall Street Journal, публічні компанії активно користуються припливом грошей в сектор і дорозміщують акції. З початку цього року обсяг додаткових розміщень досяг $32 млрд, що є рекордним рівнем.

Експерти, однак, попереджають, що акції компаній сфери біотехнологій можуть виявитися досить волатильними, оскільки їх ціна найчастіше залежить від успіху чи провалу роботи над певними препаратами. Багато хто також вважає, що ентузіазм щодо біотехнологічних компаній є надмірним, особливо щодо компаній, що розробляють вакцини від коронавірусу.

Одним із прикладів високих очікувань інвесторів є Moderna Inc., яка вже приступила до третьої фази тестування вакцини. Капіталізація компанії, яка становила близько $7 млрд на початку поточного року, в даний час наближається до $30 млрд.

У центрі уваги інвесторів – німецька технологічна компанія CureVac BV, яка також розробляє вакцину від коронавірусу. Компанія планує провести IPO на біржі Nasdaq пізніше в цьому році і може отримати оцінку більш ніж в $1 млрд в рамках розміщення акцій, відзначають джерела WSJ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті