Тихановська виїхала до Литви: з’явились нові деталі (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Тихановська виїхала до Литви: з’явились нові деталі (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Напередодні в її штабі повідомили про зникнення кандидатки після візиту білоруського ЦВК

Тихановська виїхала до Литви: з’явились нові деталі (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
фото: Facebook Светлана Тихановская

Опозиційна кандидатка на президентських виборах у Білорусі Світлана Тихановська покинула Білорусь і прибула Литву. Про це повідомив глава МЗС Литви Лінас Лінкявічюс.

«Світлана Тихановська у безпеці, вона у Литві», – написав він.

Напередодні увечері її штаб повідомив про зникнення кандидатки після візиту до Центрвиборчкому Білорусі. Згодом вони зв’язалась з представниками штабу, однак ті її місцезнаходження не розкривали

Як повідомляє білоруське видання TUT.BY, Тихановську вивезла з країни білоруська влада, її від'їзд дозволив звільнити начальника її штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Про це розповіла довірена особа опозиційної кандидатки Ольга Ковалькова.

«У Світлани не було вибору. Важливо, що вона на волі і жива. Вони поїхали разом з Марією Мороз. Однак в заручниках продовжує перебувати частина команди Світлани», – розповіла Ковалькова.

«Зараз у нас два завдання: захистити наш вибір і зупинити кровопролиття. Зараз ситуація критична, як би нам всім не було важко, нам потрібно відмовитися від насильства, ми повинні захищати нашу перемогу легальними, ненасильницькими способами. Ми закликаємо всі демократичні сили і прихильників змін об'єднуватися, сьогодні ми будемо проводити екстрені консультації і домовлятися про спільні дії», – додала вона.

Після цих подій, Тихановська записала відеозвернення.

«Я думала, що вся ця кампанія мене дуже сильно загартувала і я витримаю все… Але я так і залишилася тією слабкою жінкою, якій була спочатку. Я прийняла важке для себе рішення, рішення я прийняла абсолютно самостійно… і я знаю, що багато мене зрозуміють, багато хто засудить, багато зненавидять. Але, не дай Боже, опинитися перед таким вибором, як я. Тому люди бережіть себе, будь ласка. Жодне життя не варте того, що зараз відбувається. Діти – це найголовніше, що є у нашому житті».

Тихановська записала ще одне відео, в якомузакликала білорусів, які її підтримують, не виходити більше на площі, проявити розсудливість і дотримуватися закону.

«Я, Світлана Тихановська, дякую вам за участь у виборах глави держави. Народ Білорусі зробив свій вибір. З вдячністю і теплотою я звертаюся до всіх громадян, які підтримували мене весь цей час.Білоруси! Я закликаю вас до розсудливості і повазі до закону. Я не хочу крові і насильства. Я прошу вас не протистояти міліції, не виходити площі, щоб не наражати на свої життя небезпеці. Бережіть себе і своїх близьких», – сказала вона.

Цікаво, що цього разу текст вона читає з листка.

Нагадаємо: 9 серпня у Білорусі відбулись офіційні вибори. За офіційними даними ЦВК, Тихановська набирає 10,09% голосів, тоді як Лукашенко – 80,08%. Сама опозиційна кандидатка не визнала ці результати та оскаржила результати виборів в Центрвиборчкомі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті