У Білорусі почалися страйки на великих підприємствах через фальсифікації на виборах

У Білорусі почалися страйки на великих підприємствах через фальсифікації на виборах

Вимоги страйкарів – визнання Тихановської президентом і нові чесні вибори

У Білорусі почалися страйки на великих підприємствах через фальсифікації на виборах
фото NEXTA

У вівторок, 11 серпня, в Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк. Співробітники ряду великих підприємств в Мінську та інших містах не вийшли на роботу, повідомляє телеграм-канал NEXTA Live.

«Жабінковський цукровий завод повністю зупинив свою роботу, люди страйкують», – йдеться в одному з повідомлень.

Повідомляється також про страйк на Мінському електротехнічному заводі, в Інституті хімії нових матеріалів НАН Білорусі, на Мінському тракторному заводі і на Мінському маргариновому заводі (керівництво маргаринового заводу спростовує страйк).

За інформацією NEXTA Live, формат страйку обговорюється на заводі БелАЗ в Жодіно. Повідомляється і про «назрівання страйку» на РУП «Беленергосетьпроект».

У Telegram-каналі опублікували вимоги страйкуючих на МЕТЗ імені Козлова: припинити насильство щодо мирних громадян, припинити провокації для виправдання дій силовиків, випустити затриманих на минулих мирних демонстраціях, увімкнути інтернет.

Водії 4-го тролейбусного парку Мінська відмовляються виходити на роботу в другу зміну після інформації про важке поранення водія автобуса, повідомляє NEXTA.

До безстрокового страйку закликали ряд білоруських Telegram-каналів після жорстокого придушення мирних протестів, пов'язаних з виборами президента країни.

«Загальнонаціональний страйк – спосіб протесту, закріплений в Конституції. За нього нас не затримають, а звільнити всіх неможливо», – йдеться у заклику. Серед вимог: визнання Світлани Тихановської новим президентом, звільнення політв'язнів, організація нових чесних виборів.

Напередодні повідомлялося про частковий страйк на Білоруському металургійному заводі (БМЗ). Це одне з найбільших підприємств країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті