Британія вступає в рецесію після обвалу економіки на 20,4%

Британія вступає в рецесію після обвалу економіки на 20,4%

Країна платить високу ціну за повільне реагування на COVID-19

Британія вступає в рецесію після обвалу економіки на 20,4%
фото pixabay.com

Згідно з попередніми даними, опублікованими в середу, економіка Великобританії скоротилася на 20,4% у ІІ кварталі 2020 року через карантинні заходи, впроваджені у зв’язку з пандемією коронавірусу,які заблокували активність.

Як повідомляє Bloomberg, економіка країни постраждала сильніше, ніж будь-яка інша велика європейська країна під час пандемії. Це, на думку видання, викличе більше питань про методи уряду по боротьбі з COVID-19.

Рекордний крах після падіння на 2,2% за перші три місяці року був більшим, ніж у США, і підштовхнув Великобританію до першої рецесії з 2009 року.

Згідно з офіційною статистикою (ONS), сектор послуг, будівництва та виробництва показав рекордний квартальний спад, особливо в секторах, найбільш схильних до державних обмежень.

«Економіка почала відновлюватися в червні з відкриттям магазинів, фабрик, які починають збільшувати виробництво, і домашніх господарств, – сказав заступник директора ONS по національній економіці Джонатан Атоу.т – Однак ВВП в червні все ще на одну шосту нижче рівня лютого до того, як вірус проник на острів».

Сьогоднішні дані є новим свідченням того, що Великобританія платить високу ціну за повільну реакцію на коронавірус, ніж в інших країнах, які ввели обмежувальні заходи в березні. В країні також найвищий рівень смертності від COVID-19 в Європі.

За даними ресурсу Worlometers, з початку пандемії в Британії на нову коронавірусну інфекцію захворіло 312 789 людей, з них46 628 пацієнтів померло. За останню добу в країні діагностували 1148 нових випадків, 102 людини померли.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло