Захворіло у світі
30,183,223
Померло у світі
946,158
Вилікувалось у світі
20,532,559
Захворіло в Україні
169,472
Померло в Україні
3,468
Вилікувалось в Україні
75,486
TikTok більше року збирав МАС-адреси користувачів, знайшовши лазівку в Android

TikTok більше року збирав МАС-адреси користувачів, знайшовши лазівку в Android

МАС-адреси – це дані, які дозволяють за додатком відстежувати користувачів в інтернеті без можливості вимкнути функцію

TikTok більше року збирав МАС-адреси користувачів, знайшовши лазівку в Android
фото pixabay.com

TikTok обійшов захист конфіденційності в операційній системі Android від Google і збирав унікальні ідентифікатори мільйонів пристроїв. Це дані, які дозволяють за додатком відстежувати користувачів в інтернеті без можливості вимкнути функцію, йдеться в публікації в The Wall Street Journal.

Тактика, яка, за словами експертів з безпеки мобільних телефонів, була прихована за рахунок незвичного додаткового шифрування, порушила політику Google і не була розкрита користувачам TikTok. За даними WSJ, TikTok застосовувала цю практику щонайменше 15 місяців, а 18 листопада 2019 року припинила. Зараз в компанії переконують, що «поточна версія TikTok не збирає MAC-адреси».

Ідентифікатори, що збираються TikTok, називаються MAC-адресами. Їх найчастіше використовують в рекламних цілях. Білий дім стурбований тим, що дані про споживачів можуть потрапити в уряд Китаю і використовуватися для створення докладних файлів про осіб, які вчиняють шахрайство або шпигунство. Між тим, компанія-засновник TikTok, ByteDance,заявила, що не ділиться даними з владою Пекіна і не буде робити цього.

MAC-адреси корисні для додатків, пов'язаних з рекламою, оскільки вони дозволяють стороннім розробникам і аналітикам створювати профілі поведінки користувачів. Федеральна торгова комісія США заявила, що MAC-адреси вважаються особистою інформацією відповідно до Закону про конфіденційність дітей в Інтернеті.

TikTok, який заявив раніше в цьому році, що додаток збирає менше особистої інформації, ніж американські компанії, такі як Facebook і Google, не відповів на запит про докладний коментар. У своїй заяві представник сказав, що компанія «прихильна захисту конфіденційності та захисту спільноти в TikTok».

Нагадаємо: тиск з боку США спонукав ByteDance розглянути можливість продажу американських операцій TikTok компанії Microsoft або іншій. На питання, чи знає компанія про проблему збору даних, представник Microsoft відмовився від коментарів.

Як повідомлялось, Трамп заявив, що TikTok має перейти у власність американської компанії до 15 вересня або додаток заборонять.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті