Захворіло у світі
33,978,492
Померло у світі
1,014,291
Вилікувалось у світі
23,644,768
Захворіло в Україні
213,028
Померло в Україні
4,193
Вилікувалось в Україні
94,443
Кабмін допускає приватизацію до 50% акцій «Нафтогазу», «Укрзалізниці» та «Укрпошти»

Кабмін допускає приватизацію до 50% акцій «Нафтогазу», «Укрзалізниці» та «Укрпошти»

Також пропонують заборонити продаж «Енергоатому» й «Укренерго»

Кабмін допускає приватизацію до 50% акцій «Нафтогазу», «Укрзалізниці» та «Укрпошти»
фото: slovoidilo.ua

Кабінет Міністрів 12 серпня має намір розглянути законопроєкт про перелік зі 188 компаній, заборонених до приватизації. Про це свідчить порядок денний урядового засідання.

Згідно з текстом законопроєкту, уряд допускає приватизацію до 50% акцій «Нафтогазу», «Укрзалізниці» й »Укрпошти», проте пропонує зберегти за державою 100-відсоткову частку корпоративних прав у НАЕК «Енергоатом», ПрАТ «Укргідроенерго», НЕК «Укренерго», ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», Адміністрації морських портів України (АМПУ).

До списку повністю заборонених до приватизації об'єктів також пропонується включити ДП «Оператор ринку» і ДП «Гарантований покупець», створені Кабміном у 2019 році з метою забезпечення роботи нового ринку електричної енергії.

Крім цього, пропонується долучити до зазначеного переліку держпідприємства «Документ», «Поліграфічний комбінат «Україна» з виготовлення цінних паперів», «Київська офсетна фабрика», КБ «Південне».Як наголошується в пояснювальній записці, урядовий законопроєкт передбачає чотири групи заборонених до приватизації об'єктів.

  1. акціонерні товариства, в статутному капіталі яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути менше ніж 50% + 1 акція і не підлягає приватизації;
  2. акціонерні товариства, в яких частка належать державі корпоративних прав становить 100%;
  3. об'єкти культури та спорту;
  4. держпідприємства, які не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені на господарські товариства. До четвертої групи пропонується, зокрема, віднести ДП «Антонов», Миколаївський суднобудівний завод, Центральне КБ «Протон».

Серед культурних об'єктів пропонується заборонити приватизацію Національного цирку України, Національного центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Національний центр Олександра Довженка та низку інших об'єктів, серед спортивних – Національний спортивний комплекс «Олімпійський», «Арена Львів» тощо.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський наприкінці жовтня 2019 року підписав закон про скасування списку заборонених до приватизації державних підприємств. Відповідно до закону, Кабмін протягом трьох місяців після набуття документом чинності має розробити і подати на розгляд парламенту перелік стратегічних підприємств, де держава не може продати контрольний пакет акцій.

Уряд Олексія Гончарука зареєстрував законопроєкт із відповідними переліками, які містили 219 об'єктів, однак через зміну уряду його було відкликано.

Раніше повідомлялося, що відбувається з держактивами й чим відрізнявся процес при різних урядах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті