Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
В МОЗ прокоментували реєстрацію російської вакцини від коронавірусу

В МОЗ прокоментували реєстрацію російської вакцини від коронавірусу

Російська Асоціація організації клінічних досліджень безуспішно радила місцевому МОЗу утриматися від реєстрації вакцини

В МОЗ прокоментували реєстрацію російської вакцини від коронавірусу
фото: life.pravda.com.ua

У світі є чимало більше просунутих розробок, ніж російська, однак вони очікують на завершення повноцінних клінічних випробувань.

Наразі не можна сказати, чи буде російська вакцина від COVID-19 ефективною, безпечною та придатною для масового використання, адже РФ не провела третьої фази клінічних випробувань, вкрай важливої для обґрунтування застосування препарату на людях. Це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на своїй сторінці у фейсбуці. 

Згідно з повідомленням, саме на третій фазі клінічних випробувань компанії проводять проспективне плацебо-контрольоване дослідження (prospective placebo controlled trial). 

Ляшко повідомив, що місцева Асоціація організації клінічних досліджень безуспішно радила Міністерству охорони здоров’я РФ утриматися від реєстрації вакцини. Підстава для таких рекомендацій – обмежені дані щодо ефективності кандидата та той факт, що в світі є чимала кількість розробок, які зайшли значно далі, ніж вакцина, розроблена в РФ, проте які очікують на повноцінне завершення випробувань та прекваліфікацію ВООЗ.

За його словами, наразі у світі є 26 вакцин-кандидатів, шість з яких вже проходять дослідження на ефективність з залученням значної кількості учасників.

Раніше повідомлялося, що вчені сумніваються в ефективності російської вакцини, яку РФ поспішила зареєструвати першою у світі. На їх думку, в деяких людей можуть проявитися побічні ефекти.

Нагадаємо: президент РФ Володимир Путін заявив, що в Росії зареєстрували першу вакцину від коронавірусу

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті