Захворіло у світі
32,234,685
Померло у світі
983,042
Вилікувалось у світі
22,237,989
Захворіло в Україні
191,671
Померло в Україні
3,827
Вилікувалось в Україні
85,133
Інвестори відмовляються від вкладень у китайські технологічні компанії через санкції США

Інвестори відмовляються від вкладень у китайські технологічні компанії через санкції США

Через санкції глобалізація цих компаній, а значить, і зростання, стануть неможливими

Інвестори відмовляються від вкладень у китайські технологічні компанії через санкції США
Шанхай
Фото pixabay.com

Інвестор в акції Чжу Хайфен вдвічі скоротив вкладення в папери технологічних гігантів Tencent і Alibaba після того, як США минулого тижня оголосили про санкції проти кількох китайських компаній. Про це пише Reuters.

Президент США Дональд Трамп в четвер оголосив про заборону угод в США з китайською ByteDance, яка є власником відеододатка TikTok, і Tencent, оператором месенджера WeChat, різко посиливши напруженість у відносинах з Пекіном.

Папери Tencent тепер складають лише 10% інвестиційного портфеля Чжу, тоді як на їх частку припадало близько 40%. На акції гіганта онлайн-торгівлі Alibaba Group Holding тепер припадає 5%.

«Я уявляв собі глобальну Tencent, глобальну Alibaba. Тепер мені на думку спадають лише версії в Південно-Східній Азії», – сказав Чжу.

«Коридор можливостей звужується. Оцінки повинні бути скорочені втричі», – сказав Чжу.

Так само, як і інші інвестори, він побоюється, що обмеження США щодо китайських технологічних компаній можуть підірвати потенціал їх зростання.

Акції Tencent і Alibaba впали приблизно на 5% в п'ятницю. З початку року папери технологічних гігантів подорожчали приблизно на 39% і 17% відповідно, включаючи п'ятничне зниження.

Адміністрація Трампа минулого тижня також повідомила про розширення ініціативи «Чиста мережа», яка спрямована на запобігання доступу різних китайських програм і телекомунікаційних компаній, таких як Tencent, Alibaba і Huawei, до чутливих даних американських громадян і компаній.

Аналітики Morgan Stanley повідомили, що існують «значно збільшені» ризики для китайських компаній, що працюють в сфері інтернет-ігор, якщо обмеження поширяться на більшу кількість компаній.

«Глобалізація є одним з ключових чинників зростання китайських інтернет-компаній, оскільки кількість користувачів в Китаї сповільнюється, а конкуренція посилюється», – кажуть аналітики Morgan Stanley.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті