ОПЕК спрогнозувала зниження світового попиту на нафту в 2020 році
Причиною цього є високий рівень заповнення сховищ нафти і нафтопродуктів у світі

Згідно з серпневою доповіддю організації країн-експортерів нафти ОПЕК, світовий видобуток нафти в липні впав на 9,98 млн барелів на добу в річному вираженні – до 88,75 млн барелів на добу, передає Bloomberg.
Видобуток нафти країн ОПЕК в липні виріс на 980 000 барелів на добу в місячному вираженні, до 23,172 млн – переважно за рахунок Саудівської Аравії, при цьому організація погіршила виконання умов угоди про скорочення видобутку нафти до 97% з червневих 112%.
Видобуток нафти країнfvb поза ОПЕК у другому кварталі впав на 6 млн барелів на добу, з яких на країни поза угодою ОПЕК+ припало 4,16 млн барелів на добу, вказано в серпневій доповіді організаації.
ОПЕК трохи погіршила прогноз щодо світового попиту на нафту в 2020 році, знову очікує падіння на 9,1 млн барелів на добу, при цьому в 2021 році продовжує очікувати рекордно високе зростання попиту в 7 млн барелів на добу.
«У 2020 році прогнозується зниження світового попиту на нафту на 9,1 млн барелів на добу, це на 0,1 млн барелів на добу гірше прогнозу минулого місяця», – вказано в доповіді.
Комерційні запаси нафти і нафтопродуктів у країнах ОЕСР у червні на 291,2 млн барелів перевищували середні за 5 років.
«Попередні червневі дані показали, що загальні комерційні запаси нафти ОЕСР зросли на 24,3 млн барелів на добу в місячному вираженні, демонструючи зростання четвертий місяць поспіль. Вони склали 3,240 млрд барелів, що на 301,5 млн барелів більше, ніж в той же час рік тому, і на 291,2 млн барелів перевищує середній показник останніх п'яти років».
ОПЕК у своїй доповіді підвищила прогноз з видобутку нафти в країнах поза організацією в 2020 році і тепер чекає її падіння на 3,03 млн барелів на добу замість очікуваних в липні 3,26 млн барелів на добу.
Прогноз на 2021 рік також підвищено: тепер ОПЕК прогнозує зростання видобутку поза картелем на 0,98 млн барелів на добу.
Рівень заповнення сховищ нафти і нафтопродуктів у світі в другому півріччі 2020 року може залишитися високим, необхідно продовжувати скорочення видобутку цієї сировини, йдеться в документі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].